Vodafone wspiera PCK

Opublikowano: 25 marca 2003. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

Na początku marca 2003 roku w Pałacu Prezydenckim Pan Thomas Eberle, przedstawiciel Vodafone w Zarządzie Polkomtel S.A., odebrał z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Aleksandra Kwaśniewskiego dyplom potwierdzający uczestnictwo VGF w programie „Sieć Partnerów PCK”, nad którym Prezydent RP objął patronat. Ze strony Polskiego Czerwonego Krzyża w uroczystości wzięli udział m.in. Prezes ZG PCK Aleksander Małachowski, Wiceprezes ZG PCK Maria Oleksy oraz pomysłodawca projektu Dr William C. Chasey.

„Dr William C. Chasey, podczas jednego ze spotkań zwrócił naszą uwagę na kwestię losu głodnych dzieci z ubogich rejonów Polski. Opowiedział w jakich warunkach żyją i jak bardzo potrzebują pomocy”, – mówi Thomas Eberle przedstawiciel Vodafone. „Jednym z trzech najważniejszych zadań Vodafone Group Fundation jest niesienie pomocy głodującym dzieciom, a program „Gorący Posiłek” realizowany przez Polski Czerwony Krzyż był całkowicie zgodny z naszą misją. Efektem tego jest nasz akces do grona partnerów PCK i wsparcie tego programu donacją w wysokości 150 tysięcy złotych”.

Uruchomiona w 2001 „Sieć Partnerów PCK” jest pierwszym (w Polsce i Europie) programem marketingu społecznego realizowanym dla PCK na tak szeroką skalę i jest obecnie programem modelowym dla innych krajów europejskich. Polkomtel S.A. aktywnie uczestniczy w tym programie, udostępniając m. in. specjalny numer SMS umożliwiający zbiórkę pieniędzy na ten szlachetny cel.

„Rok temu mieliśmy wielkie plany i pierwszych sprzymierzeńców. Cieszy nas fakt, że program tak bardzo się rozwinął przez ostatni rok, jak również to, że do grona partnerów dołączył także Vodafone” – mówi Aleksander Małachowski, Prezes Zarządu Głównego PCK.

O wyjątkowym charakterze programu „Sieć Partnerów PCK” decyduje nowatorskie pojmowanie roli biznesu w działalności charytatywnej i społecznej. Aktywna i trwała współpraca PCK z takimi charytatywnymi organizacjami jak Vodafone Group Foundation przełamuje stereotyp jednorazowego, anonimowego wsparcia finansowego.

Sylwester KozakVodafone wspiera PCK

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.