VTrip.pl wdrożył certyfikat bezpieczeństwa VeriSign

VTrip.pl, jako pierwszy portal turystyczny w Polsce, wprowadza Certyfikat VeriSign – najwyższy standard bezpieczeństwa przekazywania danych poprzez sieć internetową.

Certyfikaty cyfrowe to tzw. „internetowe dowody tożsamości”. Na ich podstawie można zidentyfikować tak nadawcę, jak i odbiorcę wiadomości przekazywanej przez sieć. Ponadto certyfikat daje pewność, że wiadomość nie została zmodyfikowana podczas przesyłania. Wprowadzanie certyfikatów cyfrowych jest szczególnie ważne w przypadku serwisów internetowych, które zbierają poufne dane, jak na przykład nr karty kredytowej, nr rachunku bankowego czy też dane osobowe. Zaliczają się do nich nie tylko banki, ale i portale turystyczne.

Spółka VTrip.pl Sp. z o.o., właściciel portalu VTrip.pl, kierując się światowymi standardami w obsłudze klientów internetowych, poczyniła wobec tego starania
o wprowadzenie Certyfikatu VeriSign – symbolu zaufania w światowym Internecie.
– Bardzo cenimy sobie zaufanie, jakim obdarzają nas klienci. Wiemy także, że bezpieczeństwo przesyłania danych jest jedną z najbardziej pożądanych cech systemów internetowych. Dlatego wprowadziliśmy nową jakość, nie będącą jeszcze standardem w polskim Internecie. To kolejny etap rozwoju platformy transakcyjnej oraz platformy CRM portalu – mówi Adam Nowak, członek zarządu portalu VTrip.pl. W serwisach internetowych oznaczonych znakiem VeriSign klienci robią bezpieczne zakupy. Certyfikat zabezpiecza bowiem prywatne informacje podawane przez klienta. – Oprócz tego, co istotne, daje klientowi pewność, że serwer na którym działamy to uwiarygodniony przez światowe instytucje podmiot – dodaje Adam Nowak.

Certyfikaty bezpieczeństwa wydawane są przez odpowiednie urzędy ds. certyfikatów, tzw. instytucje godne zaufania. Jedną z największych tego typu instytucji jest firma VeriSign – dostawca certyfikatów SSL, które wybrała zdecydowana większość największych banków na świecie oraz ponad 93% firm umieszczonych na liście 500 najbogatszych. Każdego dnia VeriSign przetwarza 18 miliardów interakcji internetowych i wspomaga 100 milionom rozmów telefonicznych. Dostarcza również usługi, które pomagają funkcjonować bezpiecznie, wiarygodnie i efektywnie ponad 3.000 międzynarodowym korporacjom i 500.000 serwisom internetowym.

Zaufanie do produktów VeriSign opiera się na najwyższej technologii szyfrowania oraz rygorystycznych praktykach autentyfikacji. Istotnym elementem procesu wydawania certyfikatu jest bowiem bardzo dokładna weryfikacja organizacji ubiegającej się o ten znak jakości. Poddaliśmy naszą platformę audytowi, który zakończył się uznaniem portalu VTrip.pl jako zaufanego serwisu, co zostało potwierdzone znakiem bezpieczeństwa VeriSign  – podsumowuje Adam Nowak.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top