W Katowicach otwarto centrum obliczeniowe

13 maja 2004 roku w Katowicach otwarte zostanie jedno z trzech w kraju centrum obliczeniowe oparte na technologii IBM. Właścicielem Centrum jest Centralny Ośrodek Informatyki Górnictwa – jedna z najstarszych polskich firm informatycznych.

Centrum Przetwarzania Danych COIG S.A. (CPD) pozwoli na zaoferowanie usług przetwarzania i składowania danych firmom sektora górniczego, które stanowią ponad 90% klientów COIG S.A.
Otwarcie Centrum jest elementem strategii rozwoju Centralnego Ośrodka Informatyki Górnictwa zakładającej poszerzenie oferowanych dotychczas usług o outsourcing IT i skierowanie swojej oferty również do podmiotów spoza branży górniczej.

CPD o olbrzymiej mocy obliczeniowej wyposażone zostało w kilkanaście najnowszych serwerów wieloprocesorowych firmy IBM typu „blade” spiętych w klastry. Do budowy Centrum wykorzystano macierze dyskowe typu FASt pozwalające na znaczne skrócenie czasu przeprowadzanych operacji w stosunku do rozwiązań tradycyjnych.

– To będzie najlepiej strzeżone 300m2 powierzchni w Katowicach. Outsourcing IT w zakresie magazynowania danych korporacyjnych to obecnie najlepszy sposób zabezpieczenia strategicznych informacji firmowych. Otwierając Centrum Przetwarzania Danych tak wysokiej klasy umożliwiliśmy firmom skuteczne realizowanie polityki bezpieczeństwa IT. Cieszę się, że jako jedna z najstarszych polskich firm informatycznych nadal łączymy tradycję z najnowszymi osiągnięciami w branży – powiedział Zbigniew Koszowski, Prezes COIG S.A.

Centrum obliczeniowe katowickiego COIGu będzie jednym z najlepiej zabezpieczonych miejsc na Śląsku. Prócz standardowych zabezpieczeń, takich jak alarm czy telewizja przemysłowa w Centrum zamontowano stałe urządzenia gaśnicze, a jego ściany gwarantują pełną odporność ogniową przez 90 minut.

CPD zasilane jest z dwóch, niezależnych źródeł. Dostęp do strategicznych danych klientów Centrum będą mieli jedynie akredytowani pracownicy. Przed intruzami jednostkę strzegły będą m.in. niezależny system alarmowy, kody PIN oraz karty magnetyczne. Dodatkowo właściciel Centrum zdecydował o zatrudnieniu profesjonalnej firmy ochroniarskiej.

http://www.coig.katowice.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top