W ofercie publicznej Hydra Games pozyskała ponad 1,1 mln złotych na dalszy rozwój

Hydra Games S.A., producent i wydawca gier, zakończył ofertę publiczną akcji serii D. Sspółka zebrała ponad 1,1 mln zł na wsparcie procesu produkcji swoich gier. Warunki emisji były prezentowane na platformie CrowdConnect.pl należącej do Domu Maklerskiego INC S.A.

W ofercie publicznej Hydra Games pozyskała ponad 1,1 mln złotych na dalszy rozwój 1

Możemy oficjalnie potwierdzić, że oferta publiczna zakończyła się sukcesem. Oznacza to, że przyjęliśmy zapisy na akcje dzięki czemu pozyskamy środki niezbędne do kontynuowania produkcji naszych gier. Kwota wielkości 1,1 mln zł znacznie poszerzy nasz zakres możliwości w kontekście zwiększania potencjału tych gier. Tak jak komunikowaliśmy, zebrane środki przeznaczymy na dalsze prace nad nowymi produkcjami jak Bad Trip oraz dwa projekty o roboczych tytułach Artificial Intelligence oraz The Last Breath. Jeszcze raz dziękujemy za zaufanie – powiedział Kamil Kurkowski, prezes zarządu Hydra Games.

Warszawska spółka Hydra Games zdążyła wydać do tej pory 2 tytuły, które spotkały się z pozytywnym przyjęciem przez społeczność graczy. Don’t Be Afraid to przedstawiciel gatunku przygodowego z elementami horroru, w którym gracz wciela się w porwanego chłopca, którego głównym celem jest ucieczka przed psychopatą i przetrwanie. Drugim tytułem, który ukazał się do tej pory jest przygodówka z artystyczną oprawą graficzną The Last Show of Mr. Chardish. Istotnym wydarzeniem mają być premiery innych gier studia: The Last Breath i A.I. Artificial Intelligence. Produkcje mają zadebiutować na rynku w przyszłym roku.

Hydra Games jest w trakcie negocjacji warunków współpracy z Dredge Games, Obie spółki w przeciągu najbliższych dni podpiszą umowę, na podstawie której Dredge Games zostanie koproducentem gry autorstwa Hydra Games o roboczym tytule The Last Breath. W ramach współpracy, Dredge Games wniesie do budżetu produkcyjnego gry swój wkład własny, co spowoduje zwiększenie budżetu produkcyjnego do 500 tys. zł. Ponadto Spółka podpisała umowę z Bored Games na mocy której twórca i producent gier planszowych zrealizuje w wersji planszowej wybrane projekty z portfolio produkcyjnego Hydra Games, rozpoczynając od znajdującej się obecnie w produkcji gry o roboczym tytule „A.I. Artificial Intelligence”.

Warto dodać, że w ostatnim czasie warszawska spółka zatrudniła nowego Głównego Producenta, Alexandra Dudina. Nowy kluczowy członek zespołu posiada wieloletnie doświadczenie w branży, pracując w przeszłości w studiach pokroju Ubisoftu.

Zamiarem Hydra Games jest debiut na rynku NewConnect w II połowie br. Wraz z zakończoną emisją Spółka we współpracy z Grupą INC zamierza zarejestrować akcje serii D w KRS i KDPW. Równolegle będą trwały prace nad Dokumentem Informacyjnym, który zostanie złożony w GPW po zarejestrowaniu akcji przez KRS i KDPW.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry