W Warszawie rusza Founder Institute

Po blisko dwóch miesiącach testowania zainteresowania potencjalnych przedsiębiorców udziałem w czteromiesięcznym programie inkubacyjnym Founder Institute w Warszawie, zdecydowano o uruchomieniu polskiej edycji programu. 

FI_Logo

Tym samym Polska dołączy do ponad 38 krajów, w którym odbywać się będą zajęcia według formuły, która pozwoliła na stworzenie już blisko 650 firm technologicznych na całym świecie.

Sprawdzony model pracy, który zakłada regularne spotkania mentorów będących najczęściej twórcami istniejącymi już i dobrze prosperujących firm z przyszłymi przedsiębiorcami, zwiększać ma szanse na sukces rynkowy nowych przedsięwzięć.

Hasło „Globalizacja Doliny Krzemowej” jakie przyświeca całej inicjatywie wiąże się z chęcią budowy lokalnego ekosystemu startupów bazującego na współpracy i dzieleniu się wiedzą na wszystkich poziomach – tak mentorskim, jak między samymi uczestnikami programu – przekonują organizatorzy zajęć.

Rozpoczęcie zajęć planowane jest w połowie lutego. Do 20 stycznia aplikacje przyjmowane są bezpłatnie. Po tym terminie opłata rekrutacyjna wyniesie 50 dolarów.

Program składa się z trzech etapów: Idea (Pomysł), Business (Rozwijanie Biznesu) i Launch (Start). Pierwszy zakłada pracę nad pomysłem, nazwą, analizą podobnych projektów na świecie oraz wizją. Drugi przewiduje wsparcie uczestników pod kątem prawnym w zakresie uruchomienia firmy, wypracowania modelu biznesowego czy poszukiwania współzałożycieli lub pracowników. Ostatni dedykowany jest promocji produktu, jak go prezentować na wydarzeniach branżowych czy przed inwestorami. Każda z tych trzech ścieżek zakończona zostanie oceną mentorów z dotychczasowych postępów.

Osoby zainteresowane programem zapraszane są na bezpłatne wydarzenie Startup Pitch Bootcamp, które odbędzie się 14 stycznia. Na spotkaniu, poza prezentacją szczegółów programu Founder Institute i prezentacji mentorów, którzy będą prowadzić zajęcia, przewidziano trening z prezentacji pomysłów na biznes (pitching).

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry