Walka z piractwem TV – kolejni Partnerzy

Walka z piractwem telewizyjnym w Polsce zatacza coraz szersze kręgi. Do grona firm zrzeszonych w Stowarzyszeniu Dystrybutorów Programów Telewizyjnych „Sygnał”, które od kilku lat walczy z kradzieżą sygnału telewizyjnego, dołączyły Cyfrowy Polsat i MTV Polska.

Cyfrowy Polsat i MTV Polska dołączają do działającego od 2001 roku Stowarzyszenia Dystrybutorów Programów Telewizyjnych „Sygnał”, którego członkami są obecnie CANAL+/CYFRA+, HBO, UPC Telewizja Kablowa, Aster, Autocom, Multimedia Polska, Telewizja Kablowa Poznań oraz Zielonogórska Telewizja Przewodowa. To bardzo ważny moment dla działającej koalicji antypirackiej, ważny zarówno dla rozwijającego się Stowarzyszenia, jak i jego nowych członków. Połączenie sił we wspólnej walce z kradzieżą sygnału telewizyjnego dowodzi, że coraz wyraźniej dostrzegane są zagrożenia, jakie niesie za sobą piractwo telewizyjne, pokazuje też, że rośnie przekonanie co do konieczności i wagi walki z tym procederem.

MTV jest żywo zainteresowana wspólnymi z innymi nadawcami i dystrybutorami programów działaniami, promującymi i egzekwującymi uczciwość w obrocie sygnałem telewizyjnym. Stowarzyszenie „Sygnał” ma duże doświadczenie i osiągnięcia w tym zakresie. MTV chciałaby włączyć się w te działania i oczywiście – oprócz wkładu pracy – wnieść swoje doświadczenie i pomóc w popularyzacji sprawdzonych standardów europejskich i amerykańskich w tym zakresie. Jesteśmy przekonani, iż już obecny skład Stowarzyszenia to duża siła doświadczeń, wiedzy i możliwość skutecznego prowadzenia działań promocyjnych, edukacyjnych i operacyjnych – mówi Beata Pawłowska, Dyrektor Generalny MTV Networks Polska.

Nasza decyzja o przystąpieniu do Stowarzyszenia to jednoznaczny sygnał pełnego poparcia dla inicjatywy, której celem jest zrealizowanie ważnych dla rynku telewizyjnego regulacji. Cyfrowy Polsat uznaje ochronę sygnału telewizyjnego za niezmiernie istotne pole swojej działalności. Działania edukacyjne Stowarzyszenia – zarówno specjalistyczne szkolenia dla służb policyjnych, jak i szeroko zakrojona społeczna akcja informacyjna – dają szansę na poważne potraktowanie problemu kradzieży sygnału telewizyjnego. Niestety, w Polsce panuje szerokie przyzwolenie społeczne dla takich nielegalnych działań. Tymczasem kradzież sygnału telewizyjnego to taka sama kradzież, jak wyniesienie książki z księgarni – powiedział Dominik Libicki, Prezes Cyfrowego Polsatu.

Celem Stowarzyszenia jest walka z szeroko pojętym piractwem telewizyjnym oraz upowszechnianie informacji o szkodliwości piractwa telewizyjnego i konieczności poszanowania dóbr intelektualnych. Stowarzyszenie współpracuje z innymi organizacjami mającymi podobne cele, a także organami ścigania.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top