Walutomat.pl – czas na zmiany

Społecznościowy system wymiany walut – Walutomat.pl, wprowadza zmiany w systemie składania ofert. Inną nowością  jest system rabatowy, umożliwiający skorzystanie z obniżki prowizji większej niż dotychczas liczbie użytkowników. To nie koniec zmian,  od czerwca operator serwisu uruchomił rachunki bankowe w BRE Banku.

 

 

Zasada działania Walutomatu opiera się na dwustronnej wymianie walut pomiędzy użytkownikami serwisu. Jedna ze stron transakcji chce np. wymienić złotówki na euro, a inna na odwrót – euro na złotówki. W takim tylko przypadku może dojść do finalizacji transakcji. Wymiana walut pomiędzy użytkownikami od 16 czerwca następuje wyłącznie po kursie ustalonym przez użytkowników.

Dotychczas waluty wymieniane były także po kursie średnim, ustalanym na podstawie aktualnie obowiązującego kursu na rynkach światowych, teraz jednak serwis odchodzi całkowicie od tego rozwiązania. – Opcję wymiany po kursie średnim wybierała już niewielka liczba osób (1,75 proc.). Wierzymy że uproszczenie zasad wymiany ułatwi korzystanie z Walutomatu wszystkim użytkownikom – mówi Adrian Łaźniewski, rzecznik prasowy serwisu Walutomat.pl.

Walutomat.pl - czas na zmiany 1

Kurs ustalony to  system, który umożliwia szybsze dokonywanie transakcji niż w przypadku kursu średniego (obowiązującego dotychczas obok kursu ustalonego). Czas realizacji zlecenia wymiany waluty zależy tu od tego, jak szybko znajdzie się kontroferta dla niego. Jeśli Użytkownik zdecyduje się na kurs wymiany przeciwstawnego zlecenia, to może ono zostać zrealizowane nawet w ciągu zaledwie 1 minuty.

Walutomat nie dolicza dodatkowych opłat do kursu ustalonego przez Użytkowników. Jedynym kosztem jest  prowizja w wysokości 0,2 proc. kwoty, którą otrzyma Użytkownik po dopasowaniu jego zlecenia z innymi ofertami, w momencie zakończenia zlecenia.

Od 16 czerwca obowiązuje korzystny system rabatowy służący obliczaniu wysokości prowizji.
Wysokość rabatów zależeć będzie od wartości miesięcznych transakcji:
•    obrót do 200 000 PLN – prowizja 0,2 proc.;
•    obrót od 200 000 – 1 mln PLN: prowizja 0,15 proc. – rabat 25 proc.;
•    obrót 1 mln – 5 mln PLN: prowizja 0,1 proc. – rabat 50 proc.;
•    obrót powyżej 5 mln: prowizja 0,08 proc. – rabat 60 proc.

Czerwiec przyniósł jeszcze jedną, ważną dla wielu użytkowników Walutomatu zmianę. Operator serwisu uruchomił rachunki bankowe w BRE Banku. Dzięki temu klienci banków grupy BRE (BRE Bank, mBank i MultiBank) będą mogli szybko i bezpłatnie wykonywać wpłaty i wypłaty do i z Walutomatu. Jednocześnie zmianie uległy także numery rachunków do wpłat z banków, w których Walutomat nie posiada kont. Wpłaty są od 2 czerwca kierowane na konta w BRE Banku, dzięki czemu nie pobierana jest prowizja za przychodzące przelewy walutowe.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top