Walutomat.pl – teraz jak giełda walutowa

Walutomat – społecznościowa platforma walutowa – wprowadziła możliwość wymiany walut po kursach ustalonych przez użytkowników. Nowy sposób wymiany funkcjonujący obok dotychczasowego, czyli wymiany po kursie średnim, upodabnia Walutomat do giełdy walutowej i pozwala na szybsze dokonywanie transakcji.

Walutomat to społecznościowy system wymiany walut pomiędzy użytkownikami Internetu, który pozwala na eliminację pośrednictwa banków i kantorów. Waluty wymieniane były tu dotychczas tylko po kursie średnim, bez tzw. spreadu, co oznacza oszczędności rzędu 2-3 proc. wartości transakcji. Nowa funkcja pozwala na samodzielne kształtowanie kursu.

– Możliwość samodzielnego ustalania kursu wprowadziliśmy ze względu na liczne prośby użytkowników Walutomatu, którzy chcieli mieć kontrolę nad wartością kursu, po którym wymieniane są ich pieniądze oraz większą swobodę działania – mówi Adrian Łaźniewski rzecznik prasowy Walutomatu. – Zmiany pozwoliły na znaczne skrócenie czasu oczekiwania na wymianę po kursie średnim, który teraz wynosi najczęściej od kilku minut do kilku godzin. W dodatku można również dokonać wymiany dowolnej pary walut od razu, jeśli odpowiada nam kurs oferowany w danym momencie przez innych użytkowników serwisu – dodaje.

Korzystanie z nowej funkcji jest dobrowolne. Aby z niej skorzystać  należy podczas składania zlecenia zaznaczyć opcję „Wymiana po innym kursie” i podać kurs po jakim ma zostać wymieniona waluta. Następnie zlecenie zostanie dopasowane ze zleceniami innych osób, które chcą dokonać wymiany w drugą stronę po odpowiedniej cenie lub po obowiązującym w danej chwili kursie średnim. System zawsze dobiera zlecenia tak, by były jak najbardziej korzystne dla wymieniających.

– Takie rozwiązanie upodabnia serwis do giełdy walutowej i jest rozwinięciem dotychczasowej formuły Walutomatu. Dla użytkowników oznacza to większe możliwości, szybszą wymianę i pełną kontrolę nad kursem – podsumowuje Adrian Łaźniewski.

W ciągu pierwszych 7 miesięcy działania Walutomatu ponad 7000 użytkowników serwisu wymieniło za jego pośrednictwem waluty warte ok. 70 mln zł. Wartość codziennych obrotów sięga nawet 1 mln złotych. Ok. 66 proc. jego użytkowników wymienia waluty o wartości do 5 000 zł miesięcznie. Co czwarty mieści się w przedziale 5 001 – 25 000 zł. Zdarzają się też internauci wymieniający co miesiąc więcej niż 0,5 mln zł. Średnia wartość pojedynczej wymiany wynosi ok. 2000 zł.

W Walutomacie najczęściej wymieniane są euro, potem dolary amerykańskie, funty brytyjskie i franki szwajcarskie. Większość użytkowników wymienia waluty raz w miesiącu.

www.walutomat.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry