Walutomat wprowadza opłaty

Walutomat – pierwsza w Polsce społecznościowa platforma walutowa – wprowadzi prowizje od transakcji dokonywanych za jego pośrednictwem. Opłata wynosząca 0,2 proc. kwoty zrealizowanego zlecenia będzie naliczana od 15 września 2010 r.

Walutomat to społecznościowy system wymiany walut pomiędzy użytkownikami Internetu, który pozwala na eliminację pośrednictwa banków i kantorów. Wymiana następuje o kursie średnim lub ustalonym przez użytkowników. Do tej pory za pośrednictwem Walutomatu wymieniono waluty o wartości ponad 120 mln z PLN. Z serwisu korzysta ok. 9000 użytkowników.

– Przez pierwszych 9 miesięcy działania skupialiśmy się na zdobywaniu rynku i doskonaleniu Walutomatu, teraz przyszedł czas na pozyskanie pierwszych przychodów – mówi Adrian Łaźniewski rzecznik prasowy Walutomatu. – Przy obecnych obrotach 20 – 30 mln PLN miesięcznie pozwolą one na pokrycie kosztów i dalszy rozwój serwisu – dodaje.

Dotychczas użytkownicy mogli wymieniać waluty przez Internet bez opłat. Ich wprowadzenie nie powinno jednak nadmiernie obciążać ich portfeli. Opłata prowizyjna w wysokości 0,2 proc. oznacza, że koszt wymiany walut o wartości 1000 PLN wyniesie tylko 2 PLN. Opłata jest zatem niewielka w porównaniu do korzyści jakie można osiągnąć dzięki wymianie walut po korzystnym kursie.

Najniższa możliwa prowizja wyniesie 0,01 PLN, 0,01 EUR, 0,01 USD, 0,01 GBP, 0,01 CHF, w zależności od rodzaju wymienianej waluty. Nie będzie ona naliczana jeśli nie dojdzie do transakcji. Walutomat przewiduje niższe opłaty dla użytkowników, którzy w danym miesiącu wymienią więcej niż 1 mln PLN. W takim przypadku wysokość prowizji za kolejne transakcje w danym miesiącu wyniesie 0,1 proc.

Walutomat to pierwszy tego typu serwis w Polsce i jeden z nielicznych na świecie. Dzienny obrót sięga nawet 2 mln zł. W chwili obecnej serwis umożliwia nie tylko wymianę po średnim kursie, ale także jego samodzielne określanie. Wprowadzony w czerwcu nowy sposób wymiany upodabnia to narzędzie do giełdy walutowej, a dla użytkowników oznacza większe możliwości, szybszą wymianę i pełną kontrolę nad kursem.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top