Walutomat wymienia już 1 mln złotych dziennie

Niecałe 5 miesięcy po starcie Walutomatu użytkownicy tego serwisu wymieniają codziennie pomiędzy sobą waluty o wartości przekraczającej 1 mln złotych. Systematycznie rośnie też liczba wymieniających oraz spada długość oczekiwania na wymianę.
Walutomat.pl to społecznościowy system wymiany walut pomiędzy użytkownikami internetu, który pozwala na eliminację pośrednictwa banków i kantorów. Waluty wymieniane są po kursie średnim, bez tzw. spreadu, co oznacza oszczędności rzędu 2-3 proc. wartości transakcji.  Te cechy Walutomatu spowodowały, że 5000 użytkowników serwisu wymieniło za jego pośrednictwem waluty warte ok. 30 mln zł. Do niedawna wartość codziennych obrotów wynosiła ok. 500 – 600 tys. zł. Obecnie znacznie wzrosła i przekroczyła milion.

– Nie spodziewaliśmy się że Walutomat tak szybko przyjmie się w naszym kraju – mówi Adrian Łaźniewski, rzecznik prasowy Walutomatu. – Największym wyzwaniem było zdobycie zaufania internatów, którzy decydują się na wymianę coraz większych sum pieniędzy. Udało nam się również poprawić płynność w serwisie, dzięki czemu na wymianę czeka się teraz maksymalnie kilka godzin – dodaje.

Walutomat to pierwszy tego typu serwis w Polsce i jeden z nielicznych na świecie. Ok. 66 proc. jego użytkowników wymienia waluty o wartości do 5 000 zł miesięcznie. Co czwarty mieści się w przedziale 5 001 – 25 000 zł. Zdarzają się też internauci wymieniający co miesiąc więcej niż 0,5 mln zł. Średnia wartość pojedynczej wymiany wynosi ok. 2000 zł.

W Walutomacie najczęściej wymieniane są euro, potem dolary amerykańskie, funty brytyjskie i franki szwajcarskie. Większość użytkowników wymienia waluty raz w miesiącu. Co dziesiąty co najmniej raz w tygodniu.W grupie użytkowników najwięcej jest mieszkańców dużych miast. Trzy czwarte pochodzi z miejscowości mających powyżej 100 tys. mieszkańców. Tylko 6 proc. mieszka na wsi. Klienci Walutomatu to najczęściej osoby zatrudnione (60 proc.) lub posiadające własne firmy (25 proc.).

www.walutomat.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top