Warsztaty Global Startup Challenge 2010 na półmetku

Minął pierwszy miesiąc warsztatów prowadzonych w ramach programu Global Startup Challenge. Osiem zespołów z Polski i zagranicy wzięło udział w spotkaniach doskonalących umiejętności zarządzania innowacyjnym e-projektem, który ma odnieść światowy sukces. Z uczestnikami programu swoją wiedzą podzielili się specjaliści z dziedziny IT, e-marketingu oraz rynku kapitałowego. Finał warsztatów planowany jest na wrzesień br.

Trwające od 1 lipca warsztaty Global Startup Challenge mają na celu wsparcie merytoryczne najlepszych projektów wyłonionych w końcowych eliminacjach do programu. Dotychczas spotkania poprowadzili m. in. Tomasz Cisek, dawniej zarządzający Empik.com, właściciel serwisów e-commerce, inicjator pierwszego Forum IAB oraz badań profilu internautów Prawdziwy Profil 2003 oraz Krzysztof Golonka – Prezes Zarządu Xevin Investments, współzałożyciel Forum Polskiego Internetu Komercyjnego.

Warsztaty Global Startup Challenge 2010 na półmetku 1

Równolegle do warsztatów uczestnicy GSC 2010 pracują pod okiem ekspertów nad rozwojem swoich projektów. Wyłonieni we wrześniu zwycięzcy będą mieli szansę na utworzenie spółki z organizatorami GSC 2010 oraz inwestycję kapitałową w wysokości do 200 tys. EUR.

– W tegorocznym Global Startup Challenge powoli zbliżamy się do finału. Cieszy nas wsparcie Prezydenta Miasta Szczecina, zaproszonych ekspertów rynku oraz wszystkich osób i organizacji zaangażowanych w projekt. Dzięki współpracy jesteśmy w stanie przekazać uczestnikom praktyczną i przydatną wiedzę oraz zapewnić komfortowe warunki organizacyjne – mówi Arkadiusz Seńko, Prezes Zarządu Red Sky Sp. z o. o., współorganizator programu. – Jesteśmy niezmiernie ciekawi końcowego efektu prac uczestników warsztatów. Zależy nam na wyłonieniu jak najbardziej innowacyjnego pomysłu, aby miał on realną szansę na sukces w kraju i zagranicą.

– Global Startup Challenge stanowi doskonały przykład ogromnego potencjału tkwiącego
w młodych pomysłodawcach. Wystarczą odpowiednie bodźce i narzędzia, które pozwolą go wydobyć, a nowe pomysły wdrożyć na rynek. Wsparcie młodych pomysłodawców poprzez zapewnienie im dostępu do wiedzy, a później kapitału jest celem, który wyznaczyliśmy sobie w Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, organizując GSC 2010
– dodaje Tomasz Łasecki, Menedżer ds. Projektów Inwestycyjnych Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Warsztaty Global Startup Challenge 2010 na półmetku 2

Global Startup Challenge 2010 to projekt zainicjowany przez spółkę Red Sky oraz Polską Fundację Przedsiębiorczości, jej Fundusz Zalążkowy POMERANUS SEED i Sieć Aniołów Biznesu AMBER.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top