Wartość Yahoo! wzrosła o 4 mld dolarów?

W ostatnich tygodniach na froncie wojny między Yahoo! a Microsoftem było dość spokojnie. Atmosferę podgrzał jednak we wtorek analityk Citigroup Mark Mahaney, który zasugerował, że gigant z Redmond przygotowuje nową, wyższą ofertę przejęcia amerykańskiego portalu – podało Mashable.
Mahaney powiedział, że spodziewa się wyceny na poziomie 34 USD za akcję (wcześniej było to 31 USD). Oznacza to, że wartość Yahoo! wzrosła od początku lutego o 4 miliardy dolarów. Nowa wycena jest znacznie wyższa od tej, która obowiązuje na giełdzie, gdzie akcje serwisu kosztują niecałe 29 USD.

Analityk Citigroup stwierdził, że głównym czynnikiem możliwego wzrostu oferty MS jest desperackie poszukiwanie przez Yahoo! alternatyw. I choć większość potencjalnych inwestorów dawno się wycofała, na placu boju pozostał Time Warner. Gigant z Redmond nie chce stracić portalu na rzecz tego koncernu medialnego i stąd najpewniej podniesie stawkę.

Tymczasem Yahoo! nadal w błyskawicznym tempie wprowadza nowe usługi i serwisy. Najnowsza zmiana dotyczy strony głównej, którą poddano liftingowi – po raz pierwszy od maja 2006. Logo zostało przeniesione na środek strony – znajdowało się tam już w latach dziewięćdziesiątych.

Źródło: Mashable

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top