Webmaster w spódnicy – poszukiwany!

Motorola i Onet.pl chcą przełamać społeczny stereotyp, zgodnie z którym programista jest mężczyzną, zapraszając koedukacyjne zespoły młodzieży do tworzenia stron www. Akcja prowadzona jest w portalu Onet.pl na stronach diversity.onet.pl.

W tym roku po raz trzeci Krakowskie Centrum Oprogramowania Motoroli organizuje konkurs skierowany do uczniów szkół średnich, polegający na stworzeniu strony WWW. Do tej pory skierowany był tylko do krakowskich liceów ogólnokształcących. Obecnie, po raz pierwszy po opublikowaniu w Onet.pl zasad uczestnictwa (http://www.diversity.onet.pl), konkurs ma charakter ogólnopolski.

Celem projektu jest przede wszystkim przełamanie stereotypu inżyniera oprogramowania oraz zainteresowanie młodych ludzi szeroko pojętą informatyką, a także współdziałaniem zespołów mieszanych żeńsko-męskich. Na stronach diversity.onet.pl można znaleźć wszystkie informacje o konkursie, jego zasady i regulamin. W serwisie prezentowane są także nagrodzone projekty laureatów poprzednich edycji. Istnieje możliwość zadawania pytań dyżurującemu ekspertowi i zapoznania się z zapisem czatów prowadzonych w Onet.pl z informatykami z Motoroli.

Od 5 stycznia 2003 roku dostępne będą dla internautów specjalne warsztaty na których krok po kroku specjaliści będą wyjaśniać zasady tworzenia stron WWW.

“Diversity ma na celu zachęcić młodzież, w szczególności dziewczęta, do wyboru zawodu informatyka i przekonać je, że praca inżyniera oprogramowania jest atrakcyjna nie tylko dla chłopców. Badania wykazały, że proporcje zatrudnienia kobiet i mężczyzn mają wpływ na podniesienie jakości tworzonych produktów. Różnorodnie wewnętrznie zespoły, grupy kobiet i mężczyzn, pozwalają zwiększyć kreatywność, elastyczność i efektywność pracy. W Polsce kobiety w zawodzie informatyka stanowią bardzo nieliczną grupę, co wynika między innymi z faktu, że zawód ten jest tradycyjnie postrzegany jako męski. Projekt ma pomóc w przełamywaniu takiego stereotypu.” – powiedziała Katarzyna Reinfuss, Menedżer d.s Personalnych z Centrum Oprogramowania Motoroli w Krakowie.

http://www.diversity.onet.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

e-Commerce Polska awards
14.05.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry