Wersja testowa GG 10 już dostępna

GG 10 to rozszerzona komunikacja, która po etapie kilku tygodni testów trafi do milionów Polaków jako wersja stabilna. W testach weźmie od dzisiaj udział 10 tysięcy osób.

Gadu-Gadu to jeden z najpopularniejszych od lat sposób komunikacji wśród polskich internautów. Miesięcznie z GG korzysta ponad 10 milionów osób. Dziennie na Gadu-Gadu spędza czas kilka milionów internautów, w domu, w pracy, w szkole. W GG 10 producent położył nacisk na wielomilionową społeczność użytkowników, którzy mogą teraz odkrywać między sobą możliwości Internetu z poziomu komunikatora.

Dzięki najnowszej wersji GG 10 sposób komunikacji wyjdzie poza tradycyjne rozmowy – użytkownicy (na razie testerzy) mogą korzystać teraz ze wspólnych galerii i gier online, rozbudowanych awatarów, usługi GG Live umożliwiającej obserwowanie aktywności znajomych, wygodnej klawiatury telefonu, zintegrowanej telefonii komórkowej GaduAIR, radia, portalu i wielu innych pożytecznych usług w codziennej komunikacji.

Dostępne w GG 10 jest m.in.:
•    Gadu Foto – galerie zdjęć w komunikatorze (oparte na gadufoto.pl)
•    awatary – tworzenie własnych awatarów (z pliku, kamerki, kreatora centrumawatarow.pl)
•    gry on-line – wspólne granie z poziomu komunikatora
•    GG Live – obserwowanie na bieżąco znajomych
•    rozbudowane archiwum rozmów (tekst, głos, wideo, przesłane pliki)
•    automatyczny eksport i import kontaktów GG
•    wirtualne prezenty (np. z okazji urodzin)
•    nowy odtwarzacz radia Open.FM (wraz z wiadomościami ze świata muzyki)
•    portal gadu-gadu.pl – wiadomości z kraju i ze świata
•    rozbudowany hoover (przypisany do kontaktu)

•    wiele usprawnień i funkcjonalności.

GG 10 to duży krok komunikatora w kierunku usług opartych o przeglądarkę internetową. Teraz więcej opcji w komunikatorze jest dostępnych za pomocą wbudowanej przeglądarki stron WWW (Webkit) lub za pomocą domyślnej, ustawionej przez użytkownika. Jednocześnie GG nie wymaga już do otwierania linków przeglądarki Internet Explorer.

W GG 10 zastosowano bezpieczne szyfrowanie profilu. Profil użytkownika może być szyfrowany innym hasłem, niż to przypisane do numeru GG. Użytkownicy najnowszej wersji GG 10 nie będą też musieli pilnować aktualizacji programu – komunikator sam ich powiadomi, gdy tylko pojawi się najnowsza wersja. Wówczas jednym kliknięciem użytkownik będzie mógł szybko zaktualizować komunikator. Dzięki temu wzrośnie nie tylko dostępność nowych usług, kompatybilność, ale i bezpieczeństwo. Znane z poprzednich wersji możliwości blokowania wiadomości od nieznajomych, czy też nie pokazywania linków od nieznajomych są nadal dostępne i w każdej chwili może je włączyć użytkownik.

Udostępniona dzisiaj wersja testowa przeznaczona jest na system Windows. W najbliższych miesiącach zostaną wydane wersje GG 10 także na inne systemy: Mac OS i Linux. W wersji stabilnej GG 10 pojawią się kolejne nowe usługi rozszerzające komunikację pomiędzy użytkownikami.

Gadu-Gadu 10 jest kompatybilne z poprzednią, stabilną wersją komunikatora „Nowe Gadu-Gadu”. Docelowo, po zakończeniu testów, „Nowe Gadu-Gadu” zostanie zastąpione przez GG 10.

Aktualne informacje o GG 10 publikowane są na oficjalnym mikroblogu Blip: http://gadugadu10.blip.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

E-COMMERCE CHALLENGE 2024
23.05.2024 - 24.05.2024
Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top