Weź korepetycje przez internet

W rozwoju e-learningu studenci zwietrzyli szansę na zupełnie nowy interes. Za pośrednictwem internetu zaczynają udzielać korepetycji, pisze „Życie Warszawy”.

Sieć pełna jest ofert żaków różnych filologii, którzy bezpośredni kontakt z uczniem zastąpili spotkaniami w sieci. Oszczędzają na dojazdach i mogą uczyć osoby z innych miast. Lekcje odbywają się za pośrednictwem maila, Gadu-Gadu, telefonu i Skypa. Cena takich zajęć nie różni się od ceny tradycyjnych korepetycji i oscyluje w granicach 30-40 zł za godzinę.

Jakie są zalety internetowych korków? – Zajęcia prowadzone przez internet eliminują problem tracenia czasu na dojazdy. Każdy ma teraz łatwy dostęp do internetu. Do ustalenia jest jedynie termin konwersacji, opowiada Krzysztof Zdanowski, student lingwistyki stosowanej. – Rozmowy przez Skype są bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które wstydzą się kontaktu twarzą w twarz. Gdy siedzą same przed komputerem, łatwiej im się skupić i są mniej zestresowane, dodaje.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku powstają też e-szkoły oferujące kursy językowe za pośrednictwem internetu. – Lekcja to osiem godzin materiału. Przez dwa tygodnie uczeń pracuje samodzielnie. W międzyczasie dostaje maile od opiekuna, który motywuje go do systematycznej pracy. Po dwóch tygodniach pisze test sprawdzający poziom opanowania materiału i umawia się na konwersację z lektorem, tłumaczy Celina Manuszak z Supermemo.pl. Uczeń z lektorem rozmawia za pośrednictwem komunikatora internetowego Skype na wcześniej ustalone tematy.

W bazie szkoły www.supermemo.pl zarejestrowanych jest już ponad 40 tys. użytkowników.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top