WFI.pl: zainwestuj milion złotych w fundusze

Opublikowano: 28 stycznia 2008. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Jak i w co zainwestować pierwszy milion, który fundusz inwestycyjny okaże się najbardziej korzystny, w który instrument finansowy ulokować kapitał, by inwestycja przyniosła jak największe zyski? Na te i szereg innych pytań odpowiada portal Wirtualne Fundusze Inwestycyjne WFI.pl, który w drodze przejęcia przez E-financial Sp. z o.o., stał się jednym z filarów Grupy inwestycje.pl.
Najistotniejszym elementem WFI.pl jest gra online umożliwiająca wirtualnie inwestowanie w fundusze inwestycyjne. Gra pozwala przeprowadzać symulacje inwestycyjne, testować strategie, jest miejscem, gdzie można spróbować swoich sił i zmierzyć się z innymi graczami. By gracz mógł poczuć się jak na prawdziwym rynku inwestycyjnym, otrzymuje wirtualny milion złotych w grze, która toczy się według realnych zasad, jakie obowiązują inwestorów na prawdziwym rynku inwestycyjnym. WFI.pl pozwala każdemu sprawdzić i trenować umiejętności inwestowania pieniędzy, zanim przyjdzie podejmować decyzje inwestycyjne w realnym świecie inwestycji – na rynku ryzyka, ale i ogromnych możliwości pomnażania kapitału.

Uczestnik gry może założyć nawet do dziesięciu portfeli inwestycyjnych, o wartości od 500 do 1000000 złotych. Portfele pozwalają zarządzać posiadanymi inwestycjami – kupowaniem i sprzedażą funduszy inwestycyjnych. Dzięki temu można kontrolować zyski i straty całego portfela i poszczególnych inwestycji, co pozwala szybko ustalić, które inwestycje przynoszą zyski, a które straty. Gra wiernie odzwierciedla rzeczywistą inwestycję – pobierane są prowizje, a wyceny jednostek są codziennie aktualizowane.

Uczestnicy gry mają do dyspozycji aktualne notowania funduszy inwestycyjnych – fundusze akcji, papierów dłużnych, inwestycji zagranicznych, rynku pieniężnego, zrównoważone, fundusze stabilnego wzrostu, zamknięte i inne. WFI.pl prezentuje także czytelne tabele, rankingi funduszy, porady, a także opisy poszczególnych funduszy inwestycyjnych oraz towarzystw funduszy inwestycyjnych.

Fundusze inwestycyjne to nowoczesna i efektywna metoda oszczędzania. W ciągu ostatnich kilku lat fundusze znacznie się rozpowszechniły i stały się jedną z najpopularniejszych form inwestowania pieniędzy. Rozpoczęcie przygody z funduszami jest niezwykle proste, o czym może się przekonać każdy użytkownik WFI.pl. Serwis jest bezpłatny i skierowany do osób zainteresowanych inwestowaniem w różne formy dostępnych w Polsce instrumentów finansowych – szczególnie funduszy inwestycyjnych. Dzisiaj wirtualnie inwestuje już ponad 1.500 graczy. Wartość ponad 3.600 aktywnych portfeli inwestycyjnych przewyższa 195 milionów złotych. Na stronie WFI.pl publikowany jest ranking graczy, który pokazuje jakie efekty uzyskują inwestorzy Wirtualnych Funduszy Inwestycyjnych.

Hanna LaskowskaWFI.pl: zainwestuj milion złotych w fundusze

Podziel się!

O autorze

hania