Wi-Fi w McDonald's od Ery

Polska Telefonia Cyfrowa (PTC) i McDonald’s Polska rozpoczynają współpracę partnerską, dzięki której w restauracjach McDonald’s zostanie udostępniona usługa hot@spot sieci Era. Umożliwi ona gościom restauracji korzystanie z bezprzewodowego dostępu do Internetu oraz sieci i poczty korporacyjnej w oparciu o technologię W-LAN (Wireless Local Area Network).

Docelowo zasięgiem zostaną objęte wszystkie restauracje McDonald’s, w tym 100 obiektów do końca 2005 roku. Od kwietnia b.r. bezprzewodowy dostęp do Internetu dostępny będzie w pierwszych 10 restauracjach usytuowanych w największych miastach w Polsce.

Abonenci sieci Era mogą korzystać z bezprzewodowego dostępu do Internetu w kilku opcjach cenowych, a wszelkie opłaty z tego tytułu włączone są do miesięcznej faktury za telefon komórkowy. Pozostali goście, którzy zechcą skorzystać z Internetu w restauracjach McDonald’s będą mogli opłacić usługę z góry (na zasadzie pre-paid) za pomocą karty kredytowej, bądź wykorzystać kartę-zdrapkę uprzednio nabytą w salonie firmowym sieci Era.

– Wspólna propozycja McDonald’s Polska i sieci Era skierowana jest do gości potrzebujących szybkiej, bezpiecznej i wygodnej komunikacji z Internetem oraz siecią korporacyjną – mówi Krzysztof Kłapa, dyrektor ds. korporacyjnych w McDonald’s Polska. – Ze względu na powszechność oraz otwarty charakter restauracji zapewniamy dostęp do szybkiej informacji tym, którzy najpilniej jej potrzebują, m.in. menadżerom, specjalistom różnych branż, czy przedstawicielom handlowym będącym w trakcie podróży lub podczas spotkań służbowych. Warto dodać, że McDonald’s jest pierwszą firmą w Polsce, która będzie oferować bezprzewodowy Internet na tak masową skalę

– Wybór sieci McDonald’s na partnera PTC w udostępnieniu wspomnianej usługi nie jest przypadkowy – mówi Mariusz Malec, Dyrektor Zarządzający ds. Rynku Biznesowego PTC. – Restauracje McDonald’s stanowią bardzo atrakcyjne miejsce dla potencjalnego użytkownika sieci W-LAN, przede wszystkim dzięki korzystnej lokalizacji oraz równomiernemu rozmieszczeniu restauracji na terenie całego kraju – zarówno przy ważnych szlakach komunikacyjnych, jak również na terenie aglomeracji miejskich. Dodatkowo dla klientów biznesowych, którzy są przeważającą grupą korzystającą z tej usługi, ważnymi cechami restauracji jest dostępność parkingu oraz bezpieczeństwo wewnątrz restauracji.

Dotychczas w Polsce uruchomionych zostało kilkaset hot-spotów, głównie w hotelach, centrach targowych i konferencyjnych oraz lotniskach.

Wykaz restauracji McDonald’s z udostępnioną usługą hot@spot sieci Era od kwietnia b.r.:

Warszawa: Al. Jerozolimskie 56 C, ul. 17 stycznia 65; Katowice: ul. Stawowa 5;

Kraków: ul. Floriańska 55 oraz Szewska 2;

Gdańsk Wrzeszcz: ul. Partyzantów 6;

Częstochowa: Al. Wolności 4/6;

Łódź: ul. Piotrkowska 116;

Poznań: ul. Serbska 148A;

Wrocław: ul. Krakowska 6/7.

http://www.era.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry