Wideo rozmowy dla użytkowników Androida

Opublikowano: 29 kwietnia 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Firma Google udostępni wraz z aktualizacją Google Talk dla systemu Android  funkcję czatu wideo. Jako pierwsi z takiej możliwości korzystać będą mogli posiadacze telefonu Nexus S.

Zaktualizowana wersja komunikatora Google Talk to przede wszystkim głosowy i wideo czat dla użytkowników urządzeń z systemem Android. Pierwszym, który otrzyma taką możliwość (w najbliższych tygodniach) będzie Nexus S.

Wideo rozmowy dla użytkowników Androida 1

Google Talk umożliwiać będzie prowadzenie rozmów wideo z użytkownikami tabletów i telefonów działających w systemie Android oraz osobami korzystającymi z poczty Gmail. Komunikacja odbywać będzie się mogła w sieciach 3G, 4G (jeśli dany operator nie zgłosi sprzeciwu) oraz Wi-Fi. Do rozmów dołączać będzie można także komunikaty tekstowe.

Odświeżone Google Talk pojawi się wraz z aktualizacją Androida do wersji 2.3.4.

Warto dodać, że rok temu podobną możliwość zaoferowała swoim użytkownikom firma Apple, która wprowadziła funkcję Face Time.

Dawid ZarazińskiWideo rozmowy dla użytkowników Androida

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.