Wiedźmin: Versus w nowej wersji

W Internecie pojawiła się nowa wersja jednej z najbardziej popularnych polskich gier przeglądarkowych Wiedźmin: Versus. Gra opracowana przez firmę one2tribe od oficjalnego startu w lipcu 2008 r. zgromadziła przed ekranami komputerów ponad 500 tysięcy użytkowników. Nowa wersja gry, podobnie jak poprzednia, jest darmowa a większość modyfikacji stworzono w oparciu o sugestie społeczności Versusa, przy współpracy z grupą kilkudziesięciu betatesterów zaangażowanych w rozwój gry.
Wiedźmin: Versus to gra przenosząca internautów w świat kultowej sagi Andrzeja Sapkowskiego. Została stworzona we współpracy z CDP Red z wykorzystaniem grafik gry PC The Witcher. W rozgrywce można uczestniczyć albo ze swoimi znajomymi, albo też z zawodnikami z całego świata. Gra należy do gatunku MMOG (Massively Multiplayer Online Game), co oznacza, że mogą w niej jednocześnie uczestniczyć tysiące użytkowników. W Versusie użytkownicy wybierają klasę postaci (czarodziejka, wiedźmin, przeraza) i toczą pojedynki z użyciem magii, broni białej, szponów oraz rozmaitego ekwipunku. Wygrana walka wiąże się ze zdobyciem pieniędzy i doświadczenia, które pozwalają na rozwój postaci, naukę nowych umiejętności oraz zakup lepszego uzbrojenia. Wszystko oczywiście po to, by znaleźć się na czołowych miejscach sieciowego rankingu gry.

Nowa wersja gry, która dostępna jest z poziomu internetowej przeglądarki, została wzbogacona m.in. o 666 nowych broni i artefaktów oraz wiele rozwiązań ułatwiających rozgrywkę.  Choć gra jest darmowa, jej twórcy uruchomili dla chętnych graczy płatne usługi. Nie mają one bezpośredniego wpływu na wynik pojedynków, dają natomiast dostęp do funkcji ułatwiających planowanie walk i opracowanie skutecznej taktyki.

„Wiedźmin: Versus premiuje gracza sprytniejszego i stosującego lepszą taktykę obrony i ataku. Dotychczas jej skuteczność zależała w dużym stopniu od intuicji gracza, który musiał przewidzieć jaką sekwencję ułoży przeciwnik. Teraz gracz może skorzystać z dodatkowych funkcji, na przykład możliwości podglądania stoczonych walk, co umożliwia precyzyjne dostosowanie taktyki w walce z wybranym przeciwnikiem.” – tłumaczy Wojciech Ozimek, prezes one2tribe.

W nowej wersji gry ciekawą modyfikacją jest także funkcja sakwy. Można w niej przechowywać zakupione przedmioty, co pozwala na zmianę ekwipunku przed walką i zwiększa tym samym szanse na zaskoczenie przeciwnika. Gracze mogą również skorzystać z darmowej zmiany cech, pozwalającej na ponowne rozdzielenie punktów bez utraty orenów, czyli wirtualnej waluty w grze, a za każdą wygraną walkę zdobywają więcej orenów  oraz punktów doświadczenia.

Większość elementów nowej wersji została stworzona w oparciu o sugestie społeczności Versusa, przy współpracy z grupą kilkudziesięciu betatesterów zaangażowanych w rozwój gry. Zainteresowanie nową wersją gry potwierdza aktywność jej użytkowników. „Od chwili uruchomienia nowej wersji gry w Internecie ilość walk stoczonych przez najbardziej doświadczonych zawodników wzrosła trzykrotnie.” – dodaje Wojciech Ozimek z one2tribe.

Wiedźmin: Versus od oficjalnego startu w lipcu zgromadził przed monitorami ponad 500 tysięcy użytkowników, a liczba stoczonych pojedynków przekroczyła dwa miliony. Nowy system przedmiotów to pierwszy z zaplanowanych na ten rok elementów rozwoju gry.


Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top