Windows 8: 4 miliony kopii w pierwszych dniach od premiery

Opublikowano: 31 października 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

W pierwszych trzech dniach od premiery Windowsa 8 sprzedano 4 mln egzemplarzy nowego systemu. Jak „okienka” wypadły na tle konkurencji?

Windows 8: 4 miliony kopii w pierwszych dniach od premiery 1We wrześniu Steve Ballmer, szef Microsoftu, mówił, że za rok 400 mln nowych urządzeń działać będzie w oparciu o nowe systemy – Windows 8 i Windows Phone 8. Jak zauważa serwis AllThingsD – dwa miesiące później udało się zrealizować 1 proc. tego planu.

To oczywiście złośliwość; systemy Windows 8 i Windows Phone 8 miały swą premierę zaledwie kilka dni temu i Microsoft ma jeszcze czas by spełnić obietnicę swego szefa. Od piątku, czyli dnia oficjalnego wprowadzenia nowych stacjonarnych okienek, firma sprzedała 4 mln aktualizacji. Poziom entuzjazmu jest ekscytujący – przekonywał z tej okazji Steve Ballmer. Dodał, że „dziesiątki milionów” sztuk systemu zostały sprzedane OEM-owym partnerom Microsoftu.

Dla pewnego kontekstu warto dodać, że Windows 7 sprzedał się w 175 mln kopii w pierwszym roku obecności na rynku. Konkurent Microsoftu, firma Apple, w czasie pierwszych dni od premiery nowej wersji systemu OS X (Mountain Lion) sprzedała trzy milion kopii systemu. To jednak dało 4,5 proc. z 66 mln wszystkich instalacji systemu. Poziom wykorzystania systemów Microsoftu sięga zaś obecnie 1,25 mld instalacji.

Warto dodać, że w sklepie z aplikacjami dla Windows 8 jest już 10 tys. aplikacji. Każdego dnia zatwierdzanych jest 500 kolejnych.

Dawid ZarazińskiWindows 8: 4 miliony kopii w pierwszych dniach od premiery

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.