Windows 8 będzie miał wbudowany sklep z aplikacjami

Opublikowano: 18 sierpnia 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Microsoft potwierdził po raz pierwszy, że w nadchodzącym systemie Windows 8 pojawi się wbudowany sklep z aplikacjami, podobny do App Store, który można znaleźć w systemie Mac OS.

Potwierdzenie przypuszczeń, które pojawiały się już od kilku miesięcy, przyszło wraz z wpisem na oficjalnym blogu Microsoftu poświęconym Windowsowi 8. Steven Sinofsky, szef Windows Live Division informuje w nim o grupach roboczych zaangażowanych w przygotowanie nowej wersji systemu. Jedna z grup nosi nazwę „App Store”.

Windows 8 będzie miał wbudowany sklep z aplikacjami 1

„Okienkowy” interfejs Windows 8

Nie pojawiły się jeszcze bardziej konkretne informacje na temat funkcjonowania sklepu z aplikacjami. Jest bardzo prawdopodobne, że platforma stworzona zostanie z wykorzystaniem technologii HTML5 i Java. Artykuł zapewnia, że każda z ok. 35 grup wkrótce przedstawi się bliżej, miejmy nadzieję, że niedługo dowiemy się czegoś więcej o pomyśle na sklep z aplikacjami.

Warto przypomnieć, że dla Microsoftu sklep z aplikacjami nie jest czymś zupełnie nowym. Windows Vista dawał dostęp mieszkańcom USA do platformy Windows Marketplace. Sklep nie okazał się jednak dużym sukcesem i ostatecznie ograniczył się wyłącznie do urządzeń mobilnych (Windows Phone Marketplace).

Dawid ZarazińskiWindows 8 będzie miał wbudowany sklep z aplikacjami

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.