Windows 8 bez charakterystycznej flagi

Przy okazji wprowadzania nowego systemu operacyjnego Microsoft Windows, nazywanego Windows 8, zadebiutuje zupełnie odmienione logo. Microsoft zdecydował się na zerwanie z dotychczasową identyfikacją wizualną.

Windows 8 bez charakterystycznej flagi 1

Po wielu doniesieniach dotyczących projektu nowego logo dla systemu operacyjnego Windows 8, Microsoft oficjalnie potwierdziło i zaprezentowało nowe logo. Różni się ono w sposób zdecydowany od poprzednich tym, że zrezygnowano z charakterystycznych dla Windowsa kolorowych okienek w ruchu. Na swoim blogu Windows Team argumentuje zmianę logo tym, że w nowej wersji będzie ono bardziej nowoczesne, ale i prostsze. Z założenia ma ono kojarzyć się z cyfrową technologią. Przypomina ono odwróconą flagę Finlandii. Ma kształt niebieskiego kwadratu z cienkim, białym krzyżem po środku. Logo przywodzi na myśl okno, które jest lekko odchylone. Taki zabieg został zastosowany celowo, aby dawał poczucie ruchu i dynamiki. Ma on wskazywać na to, że cały system operacyjny Windows 8 szybko i płynnie dostosuje się do użytkowników.

Nowe odświeżone logo Windowsa ma podkreślać rewolucyjność systemu operacyjnego Windows 9. System będzie zupełnie inny od swoich poprzednich wersji. Przykładem będzie usunięcie przycisku menu Start.

Kreacja nowego logo dla systemu Windows 8 odbyła się przy udziale firmy Pentagram. Pomogła ona Microsoftowi w przygotowaniu grafiki.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy Microsoft upubliczni system nowego Windowsa. Większość analityków rynkowych spodziewa się, że debiut Windowsa 8 nastąpi przed końcem toku. Tymczasem, ruszy wersja beta systemu operacyjnego, która będzie kluczowa w udoskonaleniu go w wersji dla użytkowników.

Za: news.cnet.com

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry