Windows 8 w trzech wersjach

Na oficjalnym blogu firma Microsoft ogłosiła, że najnowsza wersja „okienek” będzie dostępna w trzech odsłonach. Przygotowano edycje podstawową i Pro oraz wersję dla urządzeń z procesorami ARM – Windows RT.

Windows 8 w trzech wersjach 1

Trzy wersje systemu operacyjnego Windows 8 to szansa na lepsze dostosowanie go do wymagań różnych grup użytkowników, przekonuje Microsoft. Windows 8 i Windows 8 Pro będą kompatybilne z komputerami oraz tabletami, wyposażonymi w procesory x86/64. Wersje te będzie można wykorzystywać przy użyciu ekranów dotykowych, klawiatury lub myszy. Elastyczna konstrukcja systemu operacyjnego Windows 8 ma powodować, że będzie on idealny dla szerokiej gamy sprzętu.

Dla użytkowników nowego Windowsa 8 najważniejsze będzie to, że jego edycja nie będzie tak ograniczona, jak w wersjach systemów Windows Home. Użytkownik będzie mógł m.in. swobodnie zmienić język systemu, co wcześniej było dostępne wyłącznie w droższych edycjach Windowsa – Ultimate i Enterprise.

Wersja Windows 8 Pro będzie profesjonalną edycją systemu, odpowiadającą na potrzeby przedsiębiorców i osób intensywnie korzystających z komputera. Wzbogacono ją o szereg nowych funkcji, związanych z administrowaniem, szyfrowaniem oraz wirtualizacją.

Wersja Windows RT przygotowana została zaś dla wszystkich urządzeń z procesorami ARM. Będzie ją można preinstalować na tabletach oraz innych, podobnych urządzeniach. Co istotne, nie będzie ona dostępna w wolnej sprzedaży. Windows RT został wyposażony domyślnie w pakiet biurowy Microsoft Office. Za pośrednictwem tego systemu będzie można szyfrować urządzenia i zgromadzone w nich dane. Edycja Windows RT pozwoli na dostęp użytkowników do tradycyjnego pulpitu i skorzystanie z Eksploratora Windows, a także z interfejsu Metro.

Dzisiejsze informacje dotyczące systemu Windows 8 i jego trzech edycji potwierdzają przesłanki mówiące o dążeniu Microsoftu do zunifikowania oferty systemów operacyjnych. Poprzednie wersje systemów Windows były dostępne w wielu edycjach, ale nie przygotowano ich dla urządzeń ARM.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry