Windows Phone 8 już po premierze

Nie tylko firma Google zaprezentowała wczoraj nowe rozwiązania. Oficjalną premierę miał także nowy mobilny system Microsoftu. Pierwsze urządzenia z Windows Phone 8 dostępne mają być już w listopadzie, znamy też ich polskie ceny.

Windows Phone 8 już po premierze 1Pierwsze informacje o Windows Phone 8 pojawiły się w czerwcu. Wczoraj poznaliśmy dodatkowe informacje.

Z zaprezentowanych przez Microsoft nowości w mobilnym systemie można wyróżnić m.in. „Kącik Dziecięcy” (ang. „Kids Corner”), który pozwalać będzie rodzicom tworzyć bezpieczne dla dzieci środowisko. Uruchamiana z poziomu zablokowanego ekranu funkcja będzie określała, które aplikacje, w tym gry, będą dostępne dla pociech.

Nowością jest także funkcja „Data Sense”, która pozwala na kontrolę ilości wykorzystywanych danych. Użytkownik określić będzie mógł jaki pakiet danych ma do dyspozycji i poziom, który nie będzie przekraczany. Funkcja umożliwia również kompresowanie stron internetowych przed ich otwarciem w przeglądarce oraz automatycznie wyszukuje publicznie dostępne bezprzewodowe sieci.

Kolejną nowością są także „Pokoje” (ang. „Rooms”) – aplikacja funkcjonalnie przypominająca grupy kontaktów, którym wysyłać można informacje takie jak kalendarz, zdjęcia, listy rzeczy do zrobienia itd. Choć nie znamy szczegółów to integracja ma być dostępna także z urządzeniami z systemami innymi niż Windows Phone 8.

Ważną częścią systemu będzie synchronizacja danych pomiędzy tabletami, komputerami i smartfonami – z wykorzystaniem chmury SkyDrive. Dotyczy to m.in. dokumentów tworzonych w pakiecie Office, poczty, kontaktów czy zdjęć. Użytkownicy otrzymają 7 GB przestrzeni na swoje dane.

http://www.youtube.com/watch?v=a4Z1IqQbfxA

Urządzenia z Windows Phone 8 pojawią się na rynku w listopadzie. Wiemy też, że zaprezentowana na początku września Nokia Lumia 920 kosztować będzie w Polsce 2699 zł, a Lumia 820 – 2149 zł. Za telefon HTC 8X trzeba będzie zapłacić 2299 zł, a za model HTC 8S – 1299 zł.

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top