Wizualna przeglądarka od Yahoo!

Firma Yahoo! wprowadza własną przeglądarkę internetową. Yahoo! Axis dostępna dla urządzeń mobilnych oraz komputerów osobistych i ma odświeżyć nawyki korzystania z internetowych zasobów.

Wizualna przeglądarka od Yahoo! 1

Przeszukiwanie internetu nadal opiera się przede wszystkim na tekście. Wpisując frazę kluczową w okno wyszukiwarki, użytkownik otrzymuje listę rekordów w postaci linków tekstowych. Dużo czasu może zająć odszukanie strony, która go zainteresuje. Yahoo! zamierza to zmienić.

Wyszukiwarka Yahoo! zastępować chce tekstowe wyniki wyszukiwania. Wpisując słowo kluczowe użytkownik zobaczy w ramach wyników wizualną prezentację witryn WWW. Wyniki pojawią się na osi, podobnej w nawigacji do interfejsu Cover Flow firmy Apple na OS X. Wyniki wizualne mogą być synchronizowane pomiędzy wieloma urządzeniami na tym samym koncie użytkownika. Oznacza to, że wyszukiwanie rozpoczęte na osi wyszukiwania w Yahoo! na iPhone może być kontynuowane na komputerze z systemem Windows i z zainstalowanym rozszerzeniem przeglądarki Yahoo!

Firma oferuje trzy możliwości logowania się do osi wyszukiwania. Można tego dokonać za pośrednictwem konta Yahoo!, Facebook czy Google +. Yahoo! Axis pozwala na dzielenie treści na Twitterze, za pośrednictwem poczty elektronicznej lub Pinterest. Aplikacja posiada też współdzielony adres URL i pole wyszukiwania.

Axis jest już dostępna dla urządzeń z systemem iOS oraz jako rozszerzenie przeglądarki Chrome, Safari, Firefox i Internet Explorer. W opracowaniu są wersje dla systemu Android oraz telefonów z systemem Windows.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry