Właściciel FilesTube.com inwestują w sklepy internetowe

Spółka Red Sky, właściciel m.in. serwisu FilesTube.com, dokonała zakupu udziałów w Etin Group Sp. z o.o., właścicielu sklepów internetowych: KrainaHerbaty.pl, KrainaKawy.pl i KrainaZiół.pl.

Właściciel FilesTube.com inwestują w sklepy internetowe 1Red Sky Sp. z o.o. objął 49 proc. udziałów w Etin Group Sp. z o.o., która powstała w wyniku przekształcenia spółki cywilnej Etin Group, należącej do Kamila Matysika oraz Krzysztofa Władyki. Wszyscy właściciele zapowiadają wspólne działania mające na celu ekspansję sklepów z kawą, herbatą i ziołami na rynki zagraniczne. Kwota akwizycji nie została ujawniona.

– Chcemy wykorzystać doświadczenie Red Sky w budowaniu globalnych projektów internetowych i wprowadzania ich na rynki zachodnie. Jesteśmy na etapie budowania szczegółowej strategii Etin Group, z której wynikną konkretne działania na rynku polskim i rynkach zagranicznych. Zakładamy, że w ciągu kilku miesięcy będą widoczne pierwsze efekty naszej współpracy – mówi Arkadiusz Seńko, Prezes Zarządu, Red Sky. Sp. z o.o.

– Polski rynek e-handlu jest jeszcze na tyle młody, iż pozyskując odpowiedniego partnera branżowego i startując z dobrej pozycji można osiągnąć szybki wzrost, na co właśnie liczymy. Myślę, iż połączenie doświadczenia w e-commerce spółki Etin Group oraz doświadczenia w prowadzeniu projektów internetowych na rynku światowym spółki Red Sky pozwoli na osiągnięcie efektu synergii – dodaje Kamil Matysik, Prezes Zarządu Etin Group Sp. z o.o.

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top