Właściciel FilesTube.com inwestują w sklepy internetowe

Opublikowano: 10 sierpnia 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , , ,

Spółka Red Sky, właściciel m.in. serwisu FilesTube.com, dokonała zakupu udziałów w Etin Group Sp. z o.o., właścicielu sklepów internetowych: KrainaHerbaty.pl, KrainaKawy.pl i KrainaZiół.pl.

Właściciel FilesTube.com inwestują w sklepy internetowe 1Red Sky Sp. z o.o. objął 49 proc. udziałów w Etin Group Sp. z o.o., która powstała w wyniku przekształcenia spółki cywilnej Etin Group, należącej do Kamila Matysika oraz Krzysztofa Władyki. Wszyscy właściciele zapowiadają wspólne działania mające na celu ekspansję sklepów z kawą, herbatą i ziołami na rynki zagraniczne. Kwota akwizycji nie została ujawniona.

– Chcemy wykorzystać doświadczenie Red Sky w budowaniu globalnych projektów internetowych i wprowadzania ich na rynki zachodnie. Jesteśmy na etapie budowania szczegółowej strategii Etin Group, z której wynikną konkretne działania na rynku polskim i rynkach zagranicznych. Zakładamy, że w ciągu kilku miesięcy będą widoczne pierwsze efekty naszej współpracy – mówi Arkadiusz Seńko, Prezes Zarządu, Red Sky. Sp. z o.o.

– Polski rynek e-handlu jest jeszcze na tyle młody, iż pozyskując odpowiedniego partnera branżowego i startując z dobrej pozycji można osiągnąć szybki wzrost, na co właśnie liczymy. Myślę, iż połączenie doświadczenia w e-commerce spółki Etin Group oraz doświadczenia w prowadzeniu projektów internetowych na rynku światowym spółki Red Sky pozwoli na osiągnięcie efektu synergii – dodaje Kamil Matysik, Prezes Zarządu Etin Group Sp. z o.o.

Sylwester KozakWłaściciel FilesTube.com inwestują w sklepy internetowe

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.