Właściciel FilesTube.com inwestuje w Finansosfera.pl

Spółka Red Sky dokonała zakupu udziałów w Finansosfera Sp. z o.o., będącej właścicielem grupy serwisów o tematyce finansowej z porównywarką Finansosfera.pl na czele.

Finansosfera.pl to porównywarka usług finansowych, której głównym zadaniem jest dostarczanie informacji na temat produktów dostępnych na polskim rynku bankowym. W serwisie dostępna jest  również dużą liczba raportów i rankingów, a także opinie samych Internautów, które pomagają użytkownikom w dokonaniu właściwego wyboru.
Właściciel FilesTube.com inwestuje w Finansosfera.pl 1

„Kredyty, lokaty, karty kredytowe są elementem życia prawie każdego człowieka. Mimo bardzo dużej liczby serwisów i usług doradczych w tym segmencie, nadal widzimy ogromny potencjał w kwestii poprawy przejrzystości i jakości usług finansowych. Inwestycja pozwoli spółce na szybszy rozwój. W ramach podmiotu powstanie cała grupa nowych serwisów oraz nastąpi ekspansja na zagraniczne rynki.” – mówi Arkadiusz Seńko, Prezes Zarządu Red Sky Sp. z o.o.

„Jest to nasza kolejna inwestycja w ciekawy projekt, za sterami którego stoją ludzie z dużym doświadczeniem, jak również bardzo ciekawymi pomysłami” – dodaje Maciej Zawisza de Sulima, Członek Zarządu Red Sky.

Głównym zadaniem inwestora jest pomoc w zwiększeniu zasięgu zarówno polskiej, jak i zagranicznych wersji serwisu, który aktualnie utrzymuje się na poziomie 30 tys. użytkowników miesięcznie. Jednym z celów strategicznych projektu, jest zdobycie pozycji lidera wśród porównywarek finansowych. Chodzi tu o zwiększenie zasięgu do poziomu gwarantującego obecność w Top 20 polskich witryn kategorii Biznes, Finanse, Prawo według Megapanel PBI / Gemius. Spółka planuje osiągnąć w przyszłym roku obroty na poziomie kilku milionów złotych.

„Planujemy osiągnąć poziom 250-300 tys. realnych użytkowników miesięcznie w ciągu pół roku. Zdajemy sobie sprawę, że budowa tego typu oglądalności, w tej kategorii tematycznej, nie jest łatwa. Pierwsze doświadczenia i wspólne działania z inwestorem pokazują jednak, że cel jest jak najbardziej osiągalny” – mówi Rafał Tomkowicz, Prezes Zarządu Finansosfera sp. z o.o.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry