Wonga.com chce zmienić polski rynek finansów konsumenckich

Działający w branży digital finance serwis Wonga.com, oficjalnie uruchamia swoją polską wersję. Ma to być alternatywa zarówno dla kart kredytowych, jak i tradycyjnych pożyczek krótkoterminowych. Firma chce zmienić rynek finansów konsumenckich w Polsce.

Wonga.com to narzędzie do zarządzania płynnością finansową w krótkim okresie w sposób odpowiedzialny.

Usługa korzysta z zaawansowanego, opracowanego wewnętrznie algorytmu, za pomocą którego ocenia ryzyko kredytowe i udziela pożyczki w ciągu 15 minut. Technologia umożliwia nam podejmowanie obiektywnych i szybkich decyzji kredytowych na podstawie wszystkich publicznych źródeł informacji. Korzystając z Wonga.com można wybrać taki produkt, jaki klientowi najbardziej odpowiada: dowolnie małą kwotę w dowolnie krótkim czasie. Koszty pożyczki są całkowicie przejrzyste – powiedział Errol Damelin, założyciel i szef Wonga.com.

Wonga

Proces rozpatrywania wniosków i podejmowania decyzji odbywa się w całości online, bez konieczności spotkania z konsultantem. W Polsce algorytm dokonuje oceny zdolności kredytowej m.in. w oparciu o dane ze wszystkich Biur Informacji Gospodarczej oraz BIK-u. Dzięki połączeniu z serwisem Przelewy24, Wonga.com jest w stanie zweryfikować tożsamość klienta i dostarczyć pieniądze na jego rachunek w ciągu kwadransa, a spłata może być wykonana za pomocą automatycznych przelewów internetowych.

Chcemy zmienić polski rynek finansów konsumenckich. Dzięki zaawansowanej technologii proponujemy usługę, która jest przejrzysta i oparta na odpowiedzialnym pożyczaniu. Nie stosujemy promocji, zachęcamy do wcześniejszej spłaty i pomagamy w budowaniu pozytywnej historii kredytowej w BIK. Nasz biznes rozwija się wtedy, kiedy klient pożycza pieniądze świadomie i spłaca pożyczkę w terminie. W tym sensie jesteśmy też alternatywą dla karty kredytowej, gdzie wiele kosztów jest niejasnych dla konsumentów, a faktyczna decyzja o pożyczce odbywa się spontanicznie i bez zastanowienia – dodał Marcin Borowiecki, dyrektor zarządzający Wonga.com w Polsce.

Firma wystartowała w Wielkiej Brytanii 5 lat temu. Brytyjski serwis jest wspierany przez fundusze takie jak Accel Partners, Balderton Capital, Greylock Partners, Meritech Capital Partners, Oak Investment Partners i Wellcome Trust. Od momentu założenia firma udzieliła już ponad 7 mln pożyczek.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry