WordPress 3.5 już jest: nowy szablon i lepsze zarządzanie mediami

Opublikowano: 12 grudnia 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Po kilku miesiącach testów pojawiła się kolejna wersja bardzo popularnego CMS-a. WordPress 3.5 „Elvin” to przede wszystkim nowy system zarządzania mediami oraz responsywny szablon domyślny.

Nazwany na cześć perkusisty Elvina Jonesa, kolejny WordPress to przede wszystkim nowy sposób zarządzania mediami. Twórcy systemu przekonują, że dodawanie zdjęć to „pięknie proste doświadczenie” i że nie jest to już słabszy element ich rozwiązania. Poprawiona została przede wszystkim funkcja dodawania i zarządzania galeriami zdjęć.

Pojawił się także nowy domyślny szablon – Twenty Twelve, stworzony w filozofii „mobile first”, który dostosowuje się do rozmiaru ekranu urządzenia użytkownika.

Nowości zaszły też m.in w panelu administratora. Został on dostosowany do rozdzielczości ekranów Retina, ma nowy ekran powitalny i ma być łatwiejszy w użyciu dla użytkowników ekranów dotykowych.

Poniżej krótki film wprowadzający w najważniejsze nowości „Elvina”.

Nowego WordPressa pobrać można za darmo z tego adresu.

Dawid ZarazińskiWordPress 3.5 już jest: nowy szablon i lepsze zarządzanie mediami

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.