WordPress przechwycił już 50 mld wiadomości spamowych

WordPress osiągnął rekord w wychwytywaniu spamu, osiągając liczbę 50 mld przechwyconych wiadomości spamowych, zawartych przede wszystkim jako komentarze na blogach oraz informacje trackback. Wszystko dzięki wtyczce Akismet.

Sukces WordPressa i Akismeta może zostać jeszcze wzmocniony danymi z kwietnia tego roku, kiedy najpopularniejsza wtyczka WordPressa zablokowała 1,8 mld wiadomości spamowych. Daje to ilość 60 mln pozycji spamowych w ciągu jednego dnia lub 2,5 mln przechwyconego spamu na godzinę.

Według statystyk firmy Automattic, współtworzącej WordPressa i Akismeta, 92 proc. wszystkich komentarzy sprawdzanych przez Akismet jest spamem, zaś wskaźnik dokładności tej wtyczki wynosi 99,9 proc. W zeszłym miesiącu system ten był używany przez 12 mln stron internetowych.

WordPress przechwycił już 50 mld wiadomości spamowych 1

Wtyczka Akismet powstała 25 października 2005 roku. Filtr działa poprzez łączenie informacji na temat spamu udostępnionych przez wszystkie wyposażone w Akismet blogi. Następnym etapem jest tworzenie reguł blokowania podobnych komentarzy w przyszłości.

Antyspamowy filtr jest włączony domyślnie w WordPressie od wersji 2.0 i we wszystkich blogach przechowywanych na WordPress.com. Istnieje również możliwość zainstalowania Akismeta na innych platformach blogowych przy pomocy odpowiedniego API.

źródło: TechCrunch

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry