WordPress ulega awarii, miliony blogów niedostępne

Platforma WordPress.com a z nią ponad 10 mln blogów korzystających z jej rozwiązań, miała awarię, którą uniemożliwiła dostęp do serwisów na około godzinę. Obecnie wszystko wraca do normy.

W nocy polskiego czasu ucierpiały nie tylko blogi umieszczone na WordPress.com, ale również serwisy korzystające z pakietu VIP, takie jak TechCrunch, GigaOM, czy szereg blogów CNN. Przez około godzinę osoby chcące odwiedzić te miejsca widziały komunikat: “WordPress.com will be back in a minute!”.

WordPress ulega awarii, miliony blogów niedostępne 1Na oficjalnym twitterowym koncie zespół WordPress’a informował o postępach w naprawianiu szkód. Nie mamy jeszcze oficjalnej informacji na temat powodów awarii, ale jak poinformował Matt Mullenweg twórca platformy blogowej, „powodem przestoju była bardzo niefortunna zmiana w kodzie, która nadpisała pewnej kluczowe opcje”.

Przypomnijmy, że to nie pierwsza w ostatnim czasie awaria WordPress’a. W lutym wszystkie blogi korzystające z tego rozwiązania zniknęły z sieci na prawie dwie godziny. Może wydawać się to niewiele ale duża część z nich to profesjonalne serwisy, firmy, dla których taka sytuacja wiąże się ze stratami finansowymi.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry