WP – Słownik 2006

„Wykształciuchy”, „taśmy prawdy”, „łże-elity” i „semantyczne nadużycie” – Wirtualna Polska o dziesięciu sformułowaniach, które zrobiły wielkie kariery medialne. Wszystkie, specjalnie dla WP, komentuje wybitny językoznawca, prof. Jerzy Bralczyk.
Wielokrotnie cytowane, wyraziste i nowatorskie – sformułowania, które „wstrząsnęły” nami oraz światem mediów. Jak co roku Wirtualna Polska postanowiła je wyłowić i poddać swoistej „wiwisekcji”.

Do 19 grudnia na stronach Raportu Specjalnego WP – „Słownik 2006” – dziennikarze serwisu wiadomosci.wp.pl wnikliwie analizować będą hasła, które weszły na stałe do rodzimego leksykonu stwierdzeń „jedynych w swoim rodzaju”. Prezentację wyrażeń, które wdarły się przebojem do języka polskiego, portal rozpoczął od określenia „wykształciuchy” przywołanego do publicznej świadomości przez wicepremiera Ludwika Dorna.

W Słowniku 2006, obok „wykształciuchów”, znalazły się m.in. „prawie jak”, „układ”, „łże-elity” „yes, yes, yes”, „taśmy prawdy”, „na Zidana”, „bandyctwa, biurokractwa”.

„Słownik 2006” wzbogacają materiały multimedialne: audio oraz wideo. Specjalnie dla WP wszystkie hasła skomentował (komentarze wideo) znany językoznawca prof. Jerzy Bralczyk.

Partnerem „Słownika 2006” jest Radio ZET.

Słownik 2006:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,64794,raportSpecjalny.html
Komentarz wideo prof. Jerzego Bralczyka: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,wid,8630690,wiadomosc.html

www.wp.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top