WP.tv już dostępne w telewizorach

Wirtualna Polska uruchomiła „zPilota” – usługę, dzięki której widzowie mogą oglądać wszystkie materiały z WP.tv, na ekranie odbiornika telewizyjnego. Usługa jest bezpłatna.

Funkcjonalność dostępna jest we wszystkich telewizorach posiadających przeglądarkę internetową z obsługą technologii Adobe Flash, użytkownik nie musi instalować aplikacji, widgetów, ani zmieniać ustawień w odbiorniku TV.

WP.tv od początku jest zdecydowanym liderem wśród telewizji internetowych w Polsce. Olbrzymia, blisko 3-milionowa oglądalność*, wynika nie tylko ze stałego zapewniania widzom bezpłatnych, autorskich, wysokiej klasy materiałów w systemie „na żądanie”, w dowolnym, wybranym przez użytkownika, czasie i miejscu. Zadbaliśmy o wygodę internauty i nieustannie rozszerzamy pola eksploatacji o kolejne, popularne i lubiane nośniki. WP.tv jest więc dostępna nie tylko na ekranie komputera, w wersji mobilnej i w telewizorach Samsung Smart TV. Teraz umożliwiliśmy oglądanie wideo WP.tv we wszystkich obecnych na rynku odbiornikach TV z Internetem, z wbudowaną przeglądarką WWW, bez względu na markę i typ telewizora – mówi Łukasz Skalik, Kierownik Działu WP.tv i Multimedialnego Wsparcia Portalu

WP.tv już dostępne w telewizorach 1

Położyliśmy duży nacisk na zaprojektowanie prostego i intuicyjnego interfejsu. Nawigacja możliwa jest za pomocą pięciu klawiszy – czterech kursorów i przycisku OK. Oczywiście zPilota jest dostępny również w komputerach i myślę, że wielu użytkownikom właśnie ta wersja przypadnie do gustu – jest wygodna i posiada tylko najbardziej istotne funkcjonalności – mówi Andrzej Kiesz, Kierownik Działu Projektów WWW Wirtualnej Polski, odpowiedzialny za wdrożenie projektu. Istotnym czynnikiem blokującym dystrybucję treści na urządzenia connectedTV jest bardzo duża liczba różnych platform Smart TV, co sprawia, że konieczne jest dostosowywanie aplikacji lub widgetów do każdego środowiska. Liczymy na to, że przeglądarka stanie się wkrótce standardem i jednocześnie częścią wspólną każdej z tych platform.

*2 805 130 RU, za: badanie Megapanel, PBI/Gemius, VI 2011

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry