WP.tv w telewizorach Samsung Smart TV

Wirtualna Polska przygotowała aplikację do telewizorów Samsung Smart TV, umożliwiającą odtwarzanie programów emitowanych w ramach telewizji internetowej WP.tv. Telewidz może teraz oglądać najpopularniejsze programy WP.tv, bezpłatnie i „na żądanie”, bez konieczności odchodzenia od telewizora.

 

– Od dawna obserwujemy zjawisko przenikania się mediów. Telewizję można oglądać w Internecie, z Internetu zaś korzystać m.in. za pośrednictwem telewizora czy telefonu. Jednym z kluczowych kierunków rozwoju WP jest dostosowywanie treści portalu do nowych formatów i nośników, co zapewnia Internautom maksymalny komfort odbioru prezentowanego przez nas kontentu. – mówi Bartosz Czechowicz Kierownik Projektów Wirtualnej Polski, odpowiedzialny za wdrożenie aplikacji.

Samsung Smart TV to obecnie jedyne odbiorniki telewizyjne, za pomocą których można korzystać z aplikacji WP.tv.

WP.tv w telewizorach Samsung Smart TV 1


– Dzięki możliwości oglądania, słuchania i surfowania w Internecie za pośrednictwem jednego urządzenia działającego w oparciu o najnowsze technologie, telewizor Samsung Smart TV staje się domowym centrum rozrywki. Oferujemy więcej niż „oglądanie telewizji”. Zmienia się sposób konsumpcji mediów, teraz można nie tylko wybrać program czy film, ale także dowolną porę, o której chcemy je obejrzeć – twierdzi Michał Wojciechowski, Koordynator ds. serwisów treściowych Samsung Electronics Polska.

Aplikacja WP.tv, dostępna w telewizorach Samsung Smart TV, to blisko 200 odcinków wideo najchętniej oglądanych przez internautów seryjnych programów, takich jak Polandia, Uliczny Kombajn, Upd@te, Plotkarnia czy Stefa Wolnych Myśli. Do dyspozycji telewidza pozostaje 30 najnowszych odcinków każdej serii.

Do skorzystania z funkcjonalności jest potrzebny telewizor Samsung Smart TV, który pozwala na wygodny dostęp do multimedialnych treści on-line, a także zapisanych na dyskach twardych. Dotychczasowi użytkownicy mają dostęp do widgetu WP.tv w katalogu aplikacji (Samsung Apps), a dla tych, którzy do tej pory nie korzystali z tej usługi – widget od razu będzie umieszczony na stronie startowej panelu sterowania Smart Hub. Usługa jest bezpłatna.

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry