Wspieramkulture.pl: ponad 30 tys. zł na film w trzy tygodnie

Opublikowano: 9 stycznia 2013. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Pierwszy w Polsce serwis crowdfundingowy wspierający wyłącznie projekty kulturalne w krótkim czasie odniósł spory sukces. W trzy tygodnie od rozpoczęcia zbiórki na film dokumentalny o Joannie, autorce bloga Chustka, projekt osiągną 114 proc. niezbędnego wsparcia i zostanie zrealizowany.

„Opowiedzmy historię Joasi razem!”, przekonywała Dorota Wellman, patronka projektu. I najprawdopodobniej się uda: po niespełna trzech tygodniach od rozpoczęcia aukcji, projekt otrzymał wsparcie większe od zakładanego. Okazane wsparcie pozwoli na dokończenie filmu w planowanym terminie.

To, że projekt zostanie zrealizowany jest największym sukcesem dla jego twórców, którzy dzięki nam mogą realizować swoje artystyczne plany. Serwis wspieramkulture.pl jest tylko narzędziem, które to umożliwia – powiedziała dr Ewa Ger, pomysłodawczyni serwisu.

wspieramkulture.pl

Wspieramkulture.pl wystartował w połowie grudnia ubiegłego roku z zarejestrowanymi kilkoma projektami i patronami, którzy wcześniej zostali wtajemniczeni w zasady jego funkcjonowania. Obecnie, po niespełna miesiącu funkcjonowania serwisu, zarejestrowanych jest blisko 20 projektów, 12 patronów i prawie 500 wspierających.

Premiera filmu dokumentalnego o Joannie, autorce bloga Chustka, planowana jest na maj 2013 r. Projekt można wspierać jeszcze przez miesiąc.

Dawid ZarazińskiWspieramkulture.pl: ponad 30 tys. zł na film w trzy tygodnie

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.