Wspieramkulture.pl: ponad 30 tys. zł na film w trzy tygodnie

Pierwszy w Polsce serwis crowdfundingowy wspierający wyłącznie projekty kulturalne w krótkim czasie odniósł spory sukces. W trzy tygodnie od rozpoczęcia zbiórki na film dokumentalny o Joannie, autorce bloga Chustka, projekt osiągną 114 proc. niezbędnego wsparcia i zostanie zrealizowany.

„Opowiedzmy historię Joasi razem!”, przekonywała Dorota Wellman, patronka projektu. I najprawdopodobniej się uda: po niespełna trzech tygodniach od rozpoczęcia aukcji, projekt otrzymał wsparcie większe od zakładanego. Okazane wsparcie pozwoli na dokończenie filmu w planowanym terminie.

To, że projekt zostanie zrealizowany jest największym sukcesem dla jego twórców, którzy dzięki nam mogą realizować swoje artystyczne plany. Serwis wspieramkulture.pl jest tylko narzędziem, które to umożliwia – powiedziała dr Ewa Ger, pomysłodawczyni serwisu.

wspieramkulture.pl

Wspieramkulture.pl wystartował w połowie grudnia ubiegłego roku z zarejestrowanymi kilkoma projektami i patronami, którzy wcześniej zostali wtajemniczeni w zasady jego funkcjonowania. Obecnie, po niespełna miesiącu funkcjonowania serwisu, zarejestrowanych jest blisko 20 projektów, 12 patronów i prawie 500 wspierających.

Premiera filmu dokumentalnego o Joannie, autorce bloga Chustka, planowana jest na maj 2013 r. Projekt można wspierać jeszcze przez miesiąc.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry