Wspólny projekt e-point i Amway nagrodzony

Główną nagrodę w konkursie International Project Management Association (IPMA) „Project Excellence Award Polska 2007” zdobyła platforma e-commerce zgłoszona przez e-point SA i Amway. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się podczas 21. Światowego Kongresu IPMA w Krakowie.

Ideą nagrody Project Excellence  Award Polska jest popularyzowanie najlepszych praktyk project management w Polsce, a także promocja polskich rozwiązań w świecie. W konkursie uczestniczyły firmy komercyjne, placówki szkolnictwa wyższego oraz instytucje publiczne. Postępowanie kwalifikacyjne opierało się na doświadczeniach wypracowanych podczas przyznawania nagrody o zasięgu międzynarodowym. W skład jury weszli m.in. przedstawiciele międzynarodowej organizacji  IPMA.

Platforma dla Europy
Celem projektu Amway Online było wprowadzenie zunifikowanego narzędzia zarządzania sprzedażą, a jednocześnie, dla setek tysięcy dystrybutorów Amway – narzędzia zarządzania własnym biznesem. Platforma łączy funkcje sprzedażowe, zarządcze i komunikacyjne. Jest nowoczesnym rozwiązaniem dla tradycyjnego modelu sprzedaży bezpośredniej.

Miarą sukcesu nowej platformy e-commerce są stale rosnące udziały zamówień internetowych w sprzedaży. W Polsce, gdzie średnia dostępność internetu w populacji jest na poziomie 40 procent, obecny udział ilościowy sprzedaży poprzez Amway Online przekracza 80 procent. Stanowi to jeden z najlepszych wyników w całej Europie. Jednocześnie pierwszych pięć miesięcy 2007 roku pokazuje 29-procentowy wzrost sprzedaży na polskim rynku w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.

–  Jesteśmy zadowoleni z naszej platformy e-commerce – to rozwiązanie pionierskie w sprzedaży bezpośredniej, prawdziwie nowoczesne i w widoczny sposób skuteczne, bo dające efekty. To w aspekcie biznesowym. W szerszej zaś perspektywie – czuję się po prostu dumny z naszego projektu. Wiem, że to nasz, polski wkład w rozwój globalnej marki, jak i samego sektora sprzedaży bezpośredniej. To projekt, który stuprocentowo się sprawdził w praktyce, wzbogacając dorobek Polski i Europy. To wielkie wyróżnienie, że dane mi było kierować projektem wdrożenia platformy w Europie Środkowej i Wschodniej – mówi Marek Sodolski, dyrektor naczelny Amway Polska.

Platforma, stworzona w Polsce, odniosła ogromny sukces w innych krajach Europy Centralnej i Wschodniej. Obecnie platforma ma 300 tys. zarejestrowanych użytkowników, działa w 10 krajach, a już wkrótce zostanie wprowadzona w 26 państwach Europy.

Sprzedaż, informacja i komunikacja
Nowy system został stworzony zgodnie z globalnym standardem budowy rozwiązań internetowych J2EE, przy użyciu środowiska OneWeb autorstwa e-point SA oraz najpopularniejszej platformy e-business na świecie – IBM WebSphere. Funkcje tzw. sklepu internetowego stanowią tylko jeden z modułów całego serwisu Amway Online. Zamówienia składają dystrybutorzy Amway, jak i ich klienci po otrzymaniu od nich kodu dostępu. Sprzedawcy, zwani niezależnymi przedsiębiorcami, zyskują narzędzie do profesjonalnego zarządzania swoją sprzedażą, umożliwiające kontrolę wyników pracy, śledzenie statusu zamówienia, monitorowanie zamówień klientów i dostępności produktów w magazynie.
Istotną częścią koncepcji Amway Online jest jej funkcja komunikacyjna. Serwis ułatwia niezależnym przedsiębiorcom zarządzanie kontaktami z ich klientami, a także umożliwia przekazywanie dystrybutorom firmy informacji o nowościach i promocjach. Pomyślany jest również jako ważne narzędzie marketingowe, które ma w rzetelny sposób zaprezentować zarówno ofertę firmy, jak i ją samą. Użytkownicy Amway Online korzystają dodatkowo z usług firm partnerskich: banku internetowego Inteligo oraz wirtualnego sklepu spożywczego eDelikatesy. W najbliższej przyszłości uruchomione zostaną kolejne segmenty: księgowość online, e-learning dla dystrybutorów oraz nowe sklepy partnerskie.

Firma prognozuje, że w ciągu najbliższego roku udział sprzedaży poprzez Amway Online w Polsce przekroczy 90 proc.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry