Jak wybrać skuteczny zestaw do monitoringu? Oto 3 wskazówki, które warto wziąć pod uwagę

Ostatnie lata pokazały, że kamery sprawdzają się równie dobrze również na terenie prywatnych posesji, a wybór tych najlepszych wymaga nie lada przemyślenia. Dziś podpowiadamy jak tego dokonać. Oto 3 wskazówki, które powinieneś wziąć pod uwagę.

Od tego warto rozpocząć poszukiwania

Podstawowe pytania. Odpowiedzi pewnie już znasz

Jak wybrać skuteczny zestaw do monitoringu? Oto 3 wskazówki, które warto wziąć pod uwagę 1Kluczem do wydania jak najmniejszej kwoty przy jak największym zadowoleniu z produktu jest dokładne określenie potrzeb i oczekiwań względem kamery. Odpowiedz sobie na pytania – czego oczekujesz od danego systemu monitoringu? Jakie informacje chcesz dzięki niemu zdobyć? Na którym parametrze kamer zależy Ci najbardziej – długim czasie działania czy może wysokiej jakości obrazie? Dopiero z taką wiedzą, skonkretyzowaną i ułożoną udaj się do sprzedawcy i wybierz produkt, który rzeczywiście będzie spełniał każde z postawionych mu zadań.

Kamery najnowsze czy tradycyjne? Cena to nie zawsze odpowiednik wysokiej jakości

Nie warto popadać w skrajności. Owszem, cena jest jednym z odzwierciedleń jakości produktu, ale nie najważniejszym. Podczas przeglądanie ofert poszczególnych sprzedawców powinny zainteresować Cię przede wszystkim opisy techniczne i parametry, dopiero potem cena, którą będziesz zmuszony zapłacić [1]. Bardzo często bywa tak, że tańszy, ale i znacznie skuteczniejszy okazuje się monitoring analogowy. Przypominamy, wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań względem sprzętu.

Wysoka rozdzielczość czy więcej miejsca na dysku? To zależy

Kamery z kolorowym obrazem o wysokiej rozdzielczości czy wersje czarno-białe z możliwością znacznie dłuższego czasu działania? Tu znów chodzi o to, czego od monitoringu wymagasz. Te pierwsze na pewno lepiej sprawdzą się w ciągu dnia i w ich przypadku na ilości pamięci dysku nie powinieneś oszczędzać, bo nie raz zdarza się tak, że o rozpoznaniu sprawcy włamania decydują detale – kolor włosów lub element ubrania. Jeśli jednak interesuje Cię monitoring nocny, warto postawić na kamerę w wersji monochromatycznej. Jest lepiej przystosowana do działania w środowisku pozbawionego jakiegokolwiek źródła światła, obraz będzie posiadał gorszą jakość, ale czas działania produktu znacznie się wydłuży.

[1] Źródło informacji: zestawy do monitoringu – Ivolta

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top