Wydawcy dostrzegają potencjał e-książek

10 stycznia odbędzie się premiera www.nexto.pl, serwisu oferującego m.in. szeroki wybór książek w wersji elektronicznej oraz audio. Twórca projektu, firma NetPress Digital, podpisała już kilkanaście umów z wydawnictwami książkowymi. Beletrystykę udostępnią m.in. W.A.B. oraz Literatura.net.pl, podręczniki do nauki j. obcych LektorKlett i Langenscheidt, a tytuły branżowe i specjalistyczne Wiedza i Praktyka, Helion oraz Placet. Książki audio dostarczą m.in. Aleksandria i MTJ. Trwają negocjacje z kolejnymi wydawnictwami.
Dzięki udostępnionym przez NetPress narzędziom wydawcy będą mogli tworzyć  profesjonalne księgarnie internetowe ze swoimi tytułami w wersji elektronicznej i audio, pod własną domeną i dopasowanym do indywidualnych potrzeb wyglądem. Istotny jest fakt, iż założenie własnej księgarni on-line będzie bardzo proste i nie będzie wymagało fachowej wiedzy programistycznej. Jednocześnie wdrożony zostanie system, powalający wydawcom maksymalnie uprościć proces zarządzania wprowadzanymi do dystrybucji publikacjami. Będą oni mieli stały dostęp do panelu pozwalającego na kontrolę wysokości sprzedaży, a w przyszłości również na samodzielne dodawanie publikacji.

Duże zmiany w postrzeganiu tego rynku przez wydawców widać w ich zainteresowaniu współpracą w ramach nowej platformy. – Nexto.pl daje możliwość dotarcia do czytelników w oparciu o zupełnie nowy wymiar książki, jest to ważne szczególnie w przypadku wydawnictw poradnikowych – takich jak nasze. Czytelnicy coraz częściej sięgają po książkę w formacie cyfrowym, dlatego wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom zdecydowaliśmy się na udostępnianie naszych publikacji także w wersji elektronicznej – komentuje Robert Wierzbicki z Wiedzy i Praktyki.
Norbert Słupski z wydawnictwa Langenscheidt tak motywuje nawiązanie współpracy z NetPress Digital – dostrzegamy ogólnoświatowy trend wzrostu oferty książkowej w tej postaci. Na początku tego roku przygotowaliśmy szeroką ofertę tytułów w postaci cyfrowej. Liczymy, że dzięki współpracy z firmą NetPress Digital dotrzemy do szerszego grona odbiorców i ułatwimy korzystanie z naszych publikacji.

Już w momencie startu nowa platforma ma zaoferować ok. 1 000 tytułów, a liczba ta ma dynamicznie rosnąć. Cały czas trwają prace nad digitalizacją książek i negocjacje z kolejnymi wydawcami. Nowością jest fakt, że część z nich zdecydowała się na publikację e-wydań równocześnie z premierą tradycyjnych, drukowanych odpowiedników.

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry