Wygrana Apple i rozpaczliwy komentarz przegranego

Firma Apple wygrała niedawno sprawę UDRP dotyczącą 16 domen, której właścicielem był Daniel Bijan. Wśród spornych nazw znalazły się między innymi: blueipod.com, iphonecheap.com, iphonetoys.com, ipodaccessories.info, ipodkits.com, ipodsbaratos.com, macbookpro.biz, macbookpro.com, macbookpro.net, macbookpro.org, macfriend.com oraz redipods.com. Bez wątpienia odnoszą się do znaków handlowych należących do korporacji z Cupertino. Zgadza się z tym przegrany – w emocjonalnym tonie oskarża jednak Apple o bezduszność.

W opublikowanym właśnie na YouTube filmie, Bijan nie dyskutuje z tym, że Apple ma prawa do tych domen. W komentarzu do filmu tłumaczy:

Apple zraniło mnie, moją żonę i trójkę dzieci. Ani razu nie skontaktowali się ze mną, nie wysłali listu dotyczącego sprawy, czy decyzji. Chętnie oddałbym im te nazwy. Zamiast tego rozpoczęli sądowy proces. To jest właśnie złe w dzisiejszych korporacjach. (…) Co jest z dzisiejszym światem? Czy zapomnieliśmy że należy traktować siebie jak ludzi? Nie kupię więcej żadnych produktów Apple.

Można rozumieć uczucia Bijan’a, można z empatią odnosić się do jego racji. Trudno jednak nie zgodzić się z opinią, że rejestrując takie domeny musiał liczyć się z podobnymi konsekwencjami. Czy można więc współczuć człowiekowi, który dostał to na co zasłużył?

Źródło: elliotsblog.com

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry