Wyniki finansowe LinkedIn lepsze od spodziewanych

LinkedIn opublikował wyniki finansowe za drugi kwartał bieżącego roku. To pierwszy raport od chwili wejścia serwisu na giełdę. Wyniki są lepsze niż się spodziewano.

Przychody firmy w opisywanym kwartale wyniosły 121 mln dolarów co oznacza 120 proc. wzrost (54,9 mln) w porównaniu do drugiego kwartału 2010 roku. Dochód netto ukształtował się na poziomie 4,5 mln dolarów, nieco wyżej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego (4,3 mln).

Wyniki finansowe LinkedIn lepsze od spodziewanych 1W drugim kwartale zanotowaliśmy rekordowy poziom ilości użytkowników, unikalnych odwiedzin i odsłon stron, a przychody dalej rosły. Mamy plan by inwestować w nasz zespół, technologię i produkty w celu zwiększenia wartości, jaką okazujemy naszym członkom i pełnej realizacji potencjału platformy – powiedział Jeff Weiner, szef LinkedIn.

Serwis społecznościowy skupiony na kwestiach zawodowych ma obecnie 115,8 mln użytkowników, o 61 proc. więcej niż w drugim kwartale 2010 roku. Odwiedza go 81,8 mln unikalnych użytkowników (83 proc. wzrost), którzy dokonują 7,1 mld odsłon stron (80 proc. więcej).

Dane z raportu okazały się lepsze od przewidywań analityków z Wall Street. Spodziewali się oni przychodów na poziomie 104,5 mln dolarów.

LinkedIn był jedną z najważniejszych technologicznych spółek, która weszła na giełdę w tym roku. W maju zadebiutowała na nowojorskiej giełdzie. Był to dzień optymizmu bowiem w pewnym momencie kurs akcji był wyższy o 171 proc. niż w chwili debiutu. Na koniec dnia zatrzymał się na poziomie 94,25 dolarów – o 109 proc. wyższym. Obecne wyniki finansowe będą więc uważnie rozważane przez inne firmy, które także planują ofertę publiczną (jak Facebook czy Zynga chociażby).

Więcej informacji znaleźć można w oficjalnym komunikacie.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry