Wypracowania.pl – źródło naukowych inspiracji czy sprzedaż „gotowców”?

Nie wiesz jak napisać dobre wypracowanie? Szukasz inspiracji, która pomoże napisać Ci dobry tekst? Krakowska firma Netstel Software uruchomiła właśnie nowy portal wypracowania.pl i obiecuje, że znajdą się tu wyłącznie rzetelnie napisane wypracowania o różnej tematyce. Sam pomysł budzi jednak kontrowersje.

Wypracowania.pl to kolejny serwis internetowy firmy Netstel Software o tematyce edukacyjnej (firma odpowiada między innymi za eszkola.pl), mający na celu pomóc przy pisaniu wypracowań. Przygotowania do jego uruchomienia trwały trzy miesiące. Obecnie w bazie serwisu znajduje się blisko 150 wypracowań z języka polskiego, historii oraz języka angielskiego i niemieckiego – ma ich być więcej, z większej ilości kategorii (biologia, WOS, geografia). Adresatami prac są głównie uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i liceów.

Naszym celem jest stworzenie najobszerniejszej w sieci bazy wypracowań, które nie tylko będą przydatną ściągawką, ale także okażą się pomocną wskazówką podczas odrabiania prac domowych. Nasza strona ułatwi także uczniom merytoryczne zrozumienie tematu i pogłębi ich wiedzę z zakresu różnych przedmiotów szkolnych – mówią twórcy serwisu.

Na stronie wypracowania.pl obecna będzie Helena Polska – tzw. „polonistka Web 2.0”, która odpowiadać ma na nadsyłane przez uczniów maile. Postać ta wykorzystywana jest również w innym serwisie firmy – streszczenia.pl.

Twórcy serwisu przed planowaniem wdrażania nowych funkcjonalności chcą przekonać się, czy tego typu platforma przyjmie się na rynku. Docelowo chcą mieć ok. 50 tys. użytkowników dziennie…

A jak wypracowania.pl mają zarabiać? Przede wszystkim na mikropłatnościach. Dostęp do pełnych treści serwisu jest bowiem ograniczony. Wysyłając SMS pod specjalny numer za 3 zł + VAT otrzymuje się możliwość korzystania z jego zasobów przez siedem dni. Innym pomysłem na zyski jest monetyzacja ruchu poprzez reklamy oraz – być może – jakąś formę sklepu internetowego.

Udostępnianie uczniom gotowych wypracowań budzi kontrowersje – można przecież odnieść wrażenie, że przypomina to sprzedawanie ściąg, będąc jednocześnie zachętą do oszukiwania w szkole (przecież uczeń nie odda rozprawki z podpisem: kupione na wypracowania.pl). Na tego typu zarzuty odpowiada nam Rafał Fraś, współwłaściciel Netstel Software.

Nie sądzę, że oferując gotowe wypracowania sprzedajemy „ściągi”. Są to materiały, na których użytkownik będzie mógł się przede wszystkim wzorować. Wiadomo, że nie każdy będzie miał do tego właśnie takie podejście lecz liczymy na to, że większa grupa osób będzie korzystała z tego w ramach pomocy naukowej – mówi.

wypracowania.pl

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

IT w Ubezpieczeniach
09.12.2021
Pytech Summit 2021
09.12.2021
Kongres Bezpieczeństwa Sieci
16.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry