Wyprawa na Spitsbergen relacjonowana przez Blipa

Informatyk Paweł Urbański wyruszy już w tą sobotę na Spitsbergen w Norwegii. Internauci będą mogli śledzić tą niecodzienną wyprawę na profilu Pawła w serwisie mikroblogingowym BLIP.PL. Korona Ziemi – ja to widzę inaczej… – to autorski projekt Pawła Urbańskiego, mający na celu zdobycie przez niego siedmiu najwyższych szczytów na siedmiu kontynentach Ziemi, (z Antarktydą włącznie), składających się na tzw. Koronę Ziemi.

Ale wyprawa ta jest wyjątkowa również pod wieloma innymi względami. To część cyklu wypraw, w trakcie których Paweł zamierza zdobyć tzw. Koronę Ziemi, czyli najwyższe szczyty poszczególnych kontynentów.

Paweł Urbański urodził się 15 kwietnia 1982 roku. W lipcu 1995 roku w wyniku choroby stracił wzrok, co zdeterminowało jego dalsze życie. Jest pierwszą osobą niewidomą z Polski i trzecią na świecie, która otrzymała pełne stypendium w jednej z 9 wówczas na świecie United World College (Szkół Zjednoczonego Świata) w Norwegii. Tam narodziła się jego wielka pasja – sporty ekstremalne.

blip.pl

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry