'Wyślij wiadomość' w innych językach

Strona wyslijwiadomosc.pl jest już dostępna w języku angielskim, hiszpańskim, niemieckim i rosyjskim.

Do tej pory zarejestrowano prawie 100 tysięcy odsłon. Główną przyczyną popularności jest unikatowość tego projektu (pierwszy tego typu na świecie) oraz jego powszechna dostępność. Dzięki Internetowi wszyscy mają szansę zostawić po sobie trwały ślad w kosmosie.

Po wpisaniu adresu wyslijwiadomosc.pl i wejściu na stronę wystarczą dosłownie dwa ‘kliknięcia’, aby otworzyć specjalny formularz i za jego pomocą dodać 360-znakowy tekst do bazy wiadomości z całego świata. Na początku przyszłego roku, po przetworzeniu na fale radiowe, zostaną one wysłane w przestrzeń kosmiczną z Państwowego Ośrodka Kontroli

i Testów Kosmicznych na Ukrainie. Wiadomości będą przetworzone zgodnie z możliwościami kodowania przez urządzenia radioteleskopu do postaci fali elektromagnetycznej. Przekaz zostanie wysłany w kierunku gwiazd z prędkością światła – 300 tys.km./sek. Wiadomość będzie składała się z dwóch części: krótkiej – naukowej i długiej – złożonej z tekstów uczestników projektu. Czas wysyłania danych będzie wynosił około 5 godzin.

Celem projektu Wyślij Wiadomość jest także promowanie wiedzy astronomicznej. Każdy odwiedzający stronę ma okazję zapoznać się z naukowymi teoriami powstania wszechświata, jego budową, procesem powstawania życia w kosmosie oraz historią prób wysyłania wiadomości z Ziemi w kosmos. Razem z ekspertami można zastanowić się nad wyborem gwiazdy, w kierunku, której zostaną nadane komunikaty. Istnieje także możliwość poznania szczegółów dotyczących największego na świecie ruchomego radioteleskopu w Evpatorii.

Partnerem projektu ‘Wyślij Wiadomość’ jest marka Żywiec.

http://www.wyslijwiadomosc.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry