Wyszukiwarka obrazów Bing po aktualizacji

Opublikowano: 22 czerwca 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Wyszukiwarka Bing należąca do firmy Microsoft została zaktualizowana. Jakie zmiany przygotowano dla użytkowników?

Wyszukiwarka obrazów Bing po aktualizacji 1

Na swojej stronie internetowej twórcy wyszukiwarki Bing informują o wprowadzeniu w niej wielu aktualizacji. Zmianie uległ przede wszystkim mechanizm wyszukiwania obrazów, który zyskał większą szybkość i sprawność działania. Nowa wersja wyszukiwarki Bing Images ma być bardziej przejrzysta, przyjazna użytkownikom. To już kolejna zmiana w ramach wyszukiwarki Microsoftu, po wprowadzeniu jej nowego interfejsu.

Dostępna w chwili obecnej wyszukiwarka oferuje bezpośredni podgląd większych obrazów. Zredukowana została przy tym biała przestrzeń występująca pomiędzy prezentowanymi grafikami, co ma być szczególnie korzystne dla użytkowników korzystających z wyszukiwarki na małych ekranach. Jeśli użytkownik najedzie myszką na ikonę obrazu na liście wyszukiwania, zobaczy powiększoną grafikę wraz z podstawowymi informacjami o niej. Wyszukiwarka prezentuje też dłuższą listę powiązanych wyników wyszukiwania.

Wyszukiwarka obrazów Bing została wyposażona w pasek opcji filtrowania, pozwalający na sortowanie wyników wyszukiwania pod względem rozmiaru, koloru, typu, układu i tym podobnych czynników. W krótkim czasie można zawęzić wyniki wyszukiwania na podstawie wybranych preferencji użytkownika.

Firma Microsoft podaje, że poszukiwanie obrazów stanowi około 7 proc. wszystkich zapytań użytkowników wyszukiwarki Bing.

Marta Michałek-MachniewskaWyszukiwarka obrazów Bing po aktualizacji

Podziel się!

O autorze

marta