Wzrost liczby płatności kartą w Wakacje.pl

Opublikowano: 10 grudnia 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

W porównaniu z rokiem 2003 ilość przeprowadzonych transakcji w polskim portalu turystycznym Wakacje.pl przy pomocy karty wzrosła o ponad 250%. Biorąc pod uwagę tendencje na rynkach  zachodnich, w najbliższych 2-3 latach, płatności w sieci dokonywane kartą powinny osiągnąć 40 -50%  całego obrotu.

W Polsce jest 1 mln 691 tysięcy kart kredytowych. Ich ilość wzrosła przez ostatni rok o 80 %. Wpływa to bezpośrednio na rozwój rynku transakcji przeprowadzanych on-line.

Jednocześnie rośnie zaufanie do takiego sposobu dokonywania płatności w sieci.

Według danych firmy eCard portal Wakacje.pl znajduje się w pierwszej dziesiątce witryn internetowych generujących największe obroty płatnościami kartami kredytowymi w Internecie. Również dzięki internetowym przelewom bankowym za zakup wycieczek, portal turystyczny Wakacje.pl generuje 5% całego obrotu na mTransfer w mBanku i w związku z tym znajduje się w pierwszej dziesiątce najlepszych partnerów biznesowych banku.

Wakacje.pl nie pobiera od klientów żadnych dodatkowych opłat za transakcje on-line.

Jak twierdzi Michał Kaczorowski, Prezes portalu -‚ Koszty dodatkowe za płatności kartą kredytową są dla nas bardzo wysokie, rzędu 3,5% wartości dokonywanej transakcji. Przejmujemy jednak te opłaty na siebie, ponieważ naszym zdaniem niedopuszczalna jest sytuacja, kiedy obciąża się klienta dodatkowym kosztem w przypadku, kiedy chce on skorzystać z nowoczesnych i wygodnych form płatności.’

http://www.wakacje.pl

Sylwester KozakWzrost liczby płatności kartą w Wakacje.pl

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.