Wzrost liczby płatności kartą w Wakacje.pl

W porównaniu z rokiem 2003 ilość przeprowadzonych transakcji w polskim portalu turystycznym Wakacje.pl przy pomocy karty wzrosła o ponad 250%. Biorąc pod uwagę tendencje na rynkach  zachodnich, w najbliższych 2-3 latach, płatności w sieci dokonywane kartą powinny osiągnąć 40 -50%  całego obrotu.

W Polsce jest 1 mln 691 tysięcy kart kredytowych. Ich ilość wzrosła przez ostatni rok o 80 %. Wpływa to bezpośrednio na rozwój rynku transakcji przeprowadzanych on-line.

Jednocześnie rośnie zaufanie do takiego sposobu dokonywania płatności w sieci.

Według danych firmy eCard portal Wakacje.pl znajduje się w pierwszej dziesiątce witryn internetowych generujących największe obroty płatnościami kartami kredytowymi w Internecie. Również dzięki internetowym przelewom bankowym za zakup wycieczek, portal turystyczny Wakacje.pl generuje 5% całego obrotu na mTransfer w mBanku i w związku z tym znajduje się w pierwszej dziesiątce najlepszych partnerów biznesowych banku.

Wakacje.pl nie pobiera od klientów żadnych dodatkowych opłat za transakcje on-line.

Jak twierdzi Michał Kaczorowski, Prezes portalu -‘ Koszty dodatkowe za płatności kartą kredytową są dla nas bardzo wysokie, rzędu 3,5% wartości dokonywanej transakcji. Przejmujemy jednak te opłaty na siebie, ponieważ naszym zdaniem niedopuszczalna jest sytuacja, kiedy obciąża się klienta dodatkowym kosztem w przypadku, kiedy chce on skorzystać z nowoczesnych i wygodnych form płatności.’

http://www.wakacje.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Shopper Day 2021
26.10.2021
Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry