Xbox 720 bez używanych gier?

Premiera nowej konsoli Microsoft Xbox jeszcze nie została oficjalnie ogłoszona, ale z najświeższych doniesień pochodzących z serwisu Kotaku wynika, że konsola nie będzie kompatybilna z używanymi grami.

Xbox 720 bez używanych gier? 1

Co jeszcze zamierza wprowadzić Microsoft do nowej konsoli, nazywanej przez dziennikarzy Xboksem 720? Kotaku powołując się na wiarygodne źródła branżowe twierdzi, że nowy Xbox będzie korzystał z czytnika Blu-Ray, podobnie jak jego największy konkurent – Sony PlayStation. Dotychczas w bieżącej generacji Blu-ray Sony miało wyłączność na takie czytniki. Wydaje się, że taki krok jest nieunikniony, z uwagi na ograniczenia związane z objętością płyt DVD z grami na Xboksa. Maksymalnie, na płycie DVD można zapisać do 9 GB informacji, podczas gdy na płycie Blu-ray jest ich wielokrotnie więcej – od 25 do 50 GB.

To nie wszystkie udoskonalenia, jakie Microsoft ma wprowadzić do swojej nowej wersji konsoli Xbox. Najprawdopodobniej wraz z premierą Xboksa 720 pojawi się dedykowany dla niego nowy Kinect, mający wbudowany procesor. Pierwotnie planowano, że znajdzie się on już w obecnie istniejącej wersji sensora dla konsoli Xbox. Tak się jedna nie stało, a Microsoft zakomunikował, że jednostka centralna nie będzie tu do niczego potrzebna. Teraz zmienia zdanie. Można spodziewać się, że procesor wbudowany w sensor Kinect usprawni jego pracę, powodując, że będzie on o wiele lepiej odczytywał wszelkie ruchy użytkowników w czasie grania. Z drugiej strony, być może nowy Kinect zwiększy cenę rynkową całego urządzenia.

Niekorzystną informacją napływającą z serwisu Kotaku dla wszystkich miłośników konsoli Xbox jest to, że Microsoft ma w planach umieszczenie w niej specjalnego systemu blokującego możliwość grania w używane gry. Wymusi to na użytkownikach kupno nowych gier, a to z kolei jest korzystne dla wielu wydawców. Nie wiadomo do końca, jak taki system miałby funkcjonować. Być może, będzie on tylko ograniczał odtwarzanie używanych gier, albo kompletnie je uniemożliwiał.

Nowa konsola Xbox ma być nawet 6 czy 8 razy silniejsza pod względem technicznym, od swojego poprzednika – konsoli Xbox 360. Jest to niepotwierdzone doniesienie. Microsoft wydał oświadczenie, że jako innowator zawsze jesteśmy skłonni do rozważania „co dalej?” i do przesuwania granic technologii, tak, jak zrobiliśmy to już w przypadku sensora Kinect. Nie zamierza on poza tym komentować żadnych plotek i spekulacji.

Szacuje się, że pierwsze, nowe Xboksy mogą mieć swoją premierę rynkową pod koniec 2013 roku.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry