Microsoft zbuduje Xbox TV?

Microsoft przymierza się do zbudowania Xbox set-top box. Czy nowy produkt Microsoftu stanie się konkurencją dla Apple TV i innych tego typu urządzeń?

Microsoft zbuduje Xbox TV? 1Serwis Verge poinformował, że wiele źródeł powiązanych z Microsoftem potwierdza plany spółki wprowadzenia na rynek tańszej alternatywy dla klasycznej konsoli Xbox.

Set-top box ma ujrzeć światło dzienne w 2013 r. Urządzenie ma być oparte o system Windows 8 i umożliwiać dostęp do telewizji oraz usług związanych z rozrywką.

W związku z informacjami dotyczącymi nowej wersji Xboxa Microsoft wydał następujące oświadczenie:

Xbox 360 znalazł nowe sposoby, aby przedłużyć żywotność konsoli m.in. poprzez wprowadzenie Kinect i nowe treści rozrywkowe. Ciągle myślimy o udoskonalaniu naszego produktu i przeciwstawieniu się zwykłemu cyklowi życia urządzenia.

Popularność oferty TV oraz wideo udostępnianej na klasycznych Xboxach każe przypuszczać, że nowy Xbox set-top box rzeczywiście znajdzie swoje miejsce na rynku. Z pewnością głównym czynnikiem, który zachęci do zakupu takiej wersji Xboxa będzie cena, która zdecydowanie powinna odbiegać od wartości klasycznego Xboxa.

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry