Microsoft zbuduje Xbox TV?

Microsoft przymierza się do zbudowania Xbox set-top box. Czy nowy produkt Microsoftu stanie się konkurencją dla Apple TV i innych tego typu urządzeń?

Microsoft zbuduje Xbox TV? 1Serwis Verge poinformował, że wiele źródeł powiązanych z Microsoftem potwierdza plany spółki wprowadzenia na rynek tańszej alternatywy dla klasycznej konsoli Xbox.

Set-top box ma ujrzeć światło dzienne w 2013 r. Urządzenie ma być oparte o system Windows 8 i umożliwiać dostęp do telewizji oraz usług związanych z rozrywką.

W związku z informacjami dotyczącymi nowej wersji Xboxa Microsoft wydał następujące oświadczenie:

Xbox 360 znalazł nowe sposoby, aby przedłużyć żywotność konsoli m.in. poprzez wprowadzenie Kinect i nowe treści rozrywkowe. Ciągle myślimy o udoskonalaniu naszego produktu i przeciwstawieniu się zwykłemu cyklowi życia urządzenia.

Popularność oferty TV oraz wideo udostępnianej na klasycznych Xboxach każe przypuszczać, że nowy Xbox set-top box rzeczywiście znajdzie swoje miejsce na rynku. Z pewnością głównym czynnikiem, który zachęci do zakupu takiej wersji Xboxa będzie cena, która zdecydowanie powinna odbiegać od wartości klasycznego Xboxa.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top