XIII edycja raportu Computerworld TOP 200

Opublikowano: 2 czerwca 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

Tygodnik Computerworld po raz trzynasty opublikował raport Computerworld TOP 200. Liderem polskiego rynku informatycznego już od kilku lat pozostaje HP Polska. Na kolejnych dwóch miejscach uplasowały się w 2003 r. ABC Data i Action. Na czwartą pozycję w rankingu największych firm IT awansował IBM Polska (m.in. dzięki przejęciu działu konsultingowego PricewaterhouseCoopers), za którym – na piątym miejscu – znalazła się firma Tech Data Polska.

W tym roku poza pierwszą piątką znalazł się Prokom Software, a za nim w pierwszej 10-tce są jeszcze: Incom Group, AB, Microsoft i ComputerLand (Grupa Kapitałowa). Wyniki Computerworld TOP 200 wskazują na poprawę kondycji wielu przedsiębiorstw z branży informatycznej i telekomunikacyjnej.

Według IDC Poland wartość rynku informatycznego w Polsce w 2003 r. wyniosła 3,5 mld USD. W porównaniu z 2002 r. rynek IT wzrósł zatem o 11% (3,1 mld USD). Według szacunków IDC Poland jego wartość w 2004 r. zbliży się do 4 mld USD.

http://www.computerworld.pl/top200/

Sylwester KozakXIII edycja raportu Computerworld TOP 200

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.