Yahoo! dołącza do obozu OpenID

Jeden z potentatów internetu – amerykański serwis Yahoo! – ogłosił, że popiera projekt OpenID 2.0. To standard, który pozwala użytkownikowi na korzystanie z jednego loginu i hasła na wielu stronach WWW – podał news.com.
Wsparcie ze strony takiego giganta to duży krok naprzód. Dotychczas OpenID był uważany za futurystyczną mrzonkę, która nawet jeśli doczeka się realizacji, nie będzie obejmować wszystkich największych serwisów WWW na świecie.

OpenID powstało z inicjatywy założyciela platformy blogów LiveJournal, guru Web 2.0 Brada Fitzpatricka. Dużym zwolennikiem projektu było Google, które traktowało go jak część OpenSocial – zestawu interfejsów programowania aplikacji do tworzenia własnych wirtualnych społeczności.

Najważniejszym celem OpenID jest umożliwienie internautom logowania się do różnych stron WWW za pośrednictwem jednej nazwy użytkownika i hasła. Poparcie ze strony Yahoo! sprawia, że liczba kont, do których można uzyskać dostęp dzięki OpenID wzrośnie ze 120 do 368 milionów. Amerykański gigant poinformował, że wersja open beta nowej usługi ruszy 30 stycznia.

Źródło: news.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top