Yahoo! uruchamia serwis dla kobiet

Nowy projekt Yahoo! nazywa się Shine. To witryna przeznaczona dla kobiet, w której znajdą się materiały zamieszczane wcześniej w kilku mniejszych projektach. Strona skierowana jest do pań w wieku 25-54 lata – podał paidContent.
Obecnie wszystkie projekty Yahoo! odwiedza około 40 mln użytkowniczek. Jednak zarząd portalu uważa, że to za mało i chce poszerzyć ofertę dla kobiet. Temu właśnie ma służyć Shine. Serwis podzielono na 9 kategorii: Moda i Piękno, Jedzenie, Zdrowe Życie, Praca i Pieniądze, Miłość i Związki, Rodzice, W Domu, Rozrywka i Kultura oraz Astrologia.

Scott Moore z Yahoo! Media powiedział, że jego firma pracowała nad projektem od sześciu miesięcy. Shine jest przełomowy, bo dotychczas amerykański portal koncentrował się na witrynach tematycznych (sport, kultura). Teraz zamierza wejść na rynek stron skierowanych do konkretnych grup demograficznych. Ten nowy segment to smaczny kąsek dla reklamodawców.

Po drugie Shine wygląda jak blog, co także jest zaprzeczeniem wcześniejszych posunięć Yahoo! Dotychczas eksperymentowano nad tym typem witryny jedynie w Yahoo! Sports. W związku z uruchomieniem nowego projektu na dobre znika odrębny serwis astrologiczny, a strona poświęcona jedzeniu będzie publikować większość swoich materiałów właśnie w obrębie Shine.

Źródło: paidContent

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top